Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) rozpoznawany jest pomiędzy 6. a 9. rokiem życia, jednak jedynie 20% dzieci dotkniętych tym zaburzeniem trafia pod opiekę specjalistów. ADHD jest jednym z najczęstszych zaburzeń u dzieci w wieku szkolnym. Jego rozpowszechnienie oceniane jest na 5–7% populacji. W praktyce oznacza to, że ucznia bądź uczennicę z taką diagnozą można spotkać w każdej klasie. W publikacji zamieszczono listę objawów, których występowanie może wskazywać na ADHD. Omówiono także przyczyny problemów wychowawczych i skuteczne modele leczenia.
Ebook zawiera zestawienie najczęściej zadawanych pytań dotyczących funkcjonowania placówki oświatowej w czasie ograniczenia jej funkcjonowania. Eksperci udzielili odpowiedzi zarówno na pytania dotyczące organizacji nauczania, jak i spraw kadrowych.
Ebook zawiera wyjaśnienia dotyczące zasad sprawowania nadzoru dyrektora w czasie, kiedy zadania placówki oświatowej są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wyjaśniamy, o czym pamiętać, aby mimo pracy poza siedzibą placówki, nadzór pedagogiczny był sprawowany rzetelnie i skutecznie.
Pobierz ebooki na temat organizacji pracy szkoły w czasie pandemii w kontekście spraw kadrowych. W publikacji „Placówka oświatowa w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia kadrowe” odpowiadamy na następujące pytania: Kto gdzie powinien pracować? Jak zorganizować pracę zdalną? Jak zorganizować niezbędny kontakt? Jak powinien pracować: pedagog, psycholog, bibliotekarz, pracownik świetlicy, nauczyciel wspomagający, specjaliści Jak naliczać wynagrodzenia? Jakie wynagrodzenie za gotowość? Jak zorganizować bieżące sprawy kadrowe?
Zapraszamy do zapoznania się z ebookiem na temat funkcjonowania szkoły w czasie pandemii koronawirusa. Publikacja stanowi źródło informacji na temat praktycznych aspektów zdalnego nauczania. Ekspertka wyjaśnia m.in.: jak zorganizować miejsce efektywnej nauki, jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz jak pomoc uczniowi w zmotywowaniu się do systematycznej nauki.
Publikacja „Placówki oświatowae w czasie pandemii koronawirusa. Zbiór gotowych dokumentów dla dyrektora” obejmuje m.in. następujące zagadnienia: zakres zadań nauczycieli i dyrektora w nauczaniu zdalnym, WSO dostosowane do nauczania zdalnego, zarządzenie dyrektora o kształceniu na odległość. Ekspert opracował gotowe wzory do wykorzystania.
Zapoznaj się z e-bookiem "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia gospodarcze". Dowiedz się, organizować pracę administracji i obsługi, poznaj zasady wydawania polecenia pracy zdalnej oraz upewnij się, że nie popełniasz błędów w procesie realizacji zamówień.
E-book "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia związane z kształceniem i bezpieczeństwem" stanowi omówienie możliwych scenariuszy związanych z kontynuowaniem ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych. Autorka wyjaśnia, jakie mogą być konsekwencje zmiany terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matury. Wyjaśnia również zadania dyrektorów w kontekście pracy zdanej i udziela wskazówek dotyczących kształcenia na odległość.
Szkoła jest jednym z podmiotów zobowiązanych przepisami prawa do przeciwdziałania narkomanii. Aby uchronić uczniów przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i społecznymi, szkoła musi zapobiegać i przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych związanych z używaniem narkotyków. Poznaj postępowanie krok po kroku.