Gotowy materiał edukacyjny w formie gazetki ściennej, przygotowany z okazji Światowego Dnia AIDS (1 grudnia). Treści skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych zawierają informacje o HIV i AIDS, m.in.: różnice między nimi, drogi zakażenia, metody profilaktyki oraz znaczenie edukacji i solidarności. Gazetka uwrażliwia młodzież na problem stygmatyzacji osób żyjących z HIV i inspiruje do przełamywania stereotypów. Dzięki czytelnej strukturze materiał doskonale nadaje się do wyeksponowania w przestrzeni szkolnej.
Wykorzystaj praktyczne wskazówki dotyczące wspierania dzieci z trudnościami w płynności mowy. Broszura skierowana do rodziców zawiera sprawdzone metody komunikacji z dzieckiem, które pomagają stworzyć komfortowe warunki do swobodnego wyrażania myśli. Materiał dla nauczycieli zawiera porady dotyczące tempa rozmowy, odpowiedniego reagowania na trudności dziecka oraz wskazówki, jak wspierać dziecko w integracji z rówieśnikami i w edukacji szkolnej.
Pobierz plakaty, które będą przypominały uczniom, jak dbać o zdrowie psychiczne. Materiał zwraca uwagę na znaczenie zdrowego stylu życia, które mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne. Z plakatu uczniowie dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem i gdzie szukać pomocy.
Opracowanie i wdrożenie procedury postępowania w przypadku przemocy i agresji fizycznej jest nie tylko istotne dla bezpieczeństwa uczniów, ale również dla budowania zdrowego i bezpiecznego środowiska szkolnego, w którym wszyscy czują się chronieni i wspierani. Pobierz procedurę postępowania w przypadku występowania przemocy i agresji fizycznej w szkole. Skorzystaj również z infografiki zawierającej kluczowe informacje.
Zestaw plakatów „10 września. Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom” został stworzony, aby pomóc młodzieży zrozumieć i rozpoznać sygnały ostrzegawcze związane z zagrożeniami samobójczymi oraz wesprzeć ich w trudnych chwilach. Materiał zawiera informacje na temat procesu samobójczego, sygnałów ostrzegawczych, mitów związanych z samobójstwami oraz wskazówek dotyczących szukania pomocy. Plakaty warto zamieścić szkolnych gablotach, aby zapewnić uczniom dostęp do ważnych informacji i wsparcia.
Wywieszenie plakatów informujących o standardach ochrony małoletnich w szkole to nie tylko spełnienie obowiązku informacyjnego, ale również ważny krok w budowaniu bezpiecznego i świadomego środowiska dla wszystkich uczniów. Proponowane plakaty to sposób na poinformowanie uczniów i ich rodziców o tym, gdzie znajdą cyfrową wersję standardów ochrony małoletnich przyjętych w szkole. Zachęcamy do pobrania i wywieszenia proponowanych plakatów.
Zestaw sześciu plakatów Ostatnie dni przed egzaminem ósmoklasisty to pomoc dla przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Materiał zawiera praktyczne wskazówki dotyczące organizacji czasu nauki, metod efektywnego powtarzania materiału, a także sposobów na relaks i utrzymanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Idealnie nadaje się do wykorzystania w klasach i na korytarzach szkolnych, motywując uczniów do systematycznej pracy i dbania o swoje dobrostan.
Uczeń lub jego rodzice mają możliwość skierowania do dyrektora szkoły zastrzeżeń w przypadku przekonania, że ocena roczna klasyfikacyjna zachowania została ustalona w sposób sprzeczny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sposobu jej wyznaczania. Sprawdź, jak krok po kroku wygląda rozpatrywanie zastrzeżeń do oceny zachowania.
Zachęcamy do pobrania zestawu plakatów Kłamstwo i jego konsekwencje stworzonego z myślą o wsparciu nauczycieli i pedagogów szkolnych w przekazywaniu wiedzy o konsekwencjach kłamstwa. Zestaw ten składa się z serii atrakcyjnych wizualnie materiałów, które omawiają różne aspekty kłamstwa, w tym jego definicja, przyczyny, skutki społeczne i emocjonalne oraz zachęta do życia w uczciwości. Plakaty są przeznaczone do wykorzystania w przestrzeniach edukacyjnych, takich jak sale lekcyjne czy korytarze szkolne. Mogą służyć jako narzędzie dydaktyczne na lekcjach wychowawczych, spotkaniach z psychologiem szkolnym, czy na zajęciach z etyki. Zachęcamy do pobrania i wykorzystania tych materiałów w celu promowania otwartości, szczerości i budowania zdrowych relacji między uczniami.
Pobierz plakaty zachęcające dzieci, uczniów i nauczycieli do włożenia różnokolorowych skarpetek w Dniu Kolorowej Skarpetki. Niech 21 marca każdy członek przedszkole i szkolnej społeczności okaże solidarność z osobami z zespołem Downa.