Zestaw zawiera 4 karty pracy dla nauczycieli. Zadania dotyczą zarządzania swoim czasem. Realizacja zadań wskaże proponowane sposoby na sprawne zaplanowanie swojej pracy zdalnej, która w przypadku nauczycieli obejmuje między innymi prowadzenie zajęć online, planowanie ich oraz ocenianie pracy uczniów. Nie zapominając przy tym o czasie wolnym, czy czasie, który można przeznaczyć na aktywności z rodziną.
Szkolenie dla nauczycieli pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak sprawić, by lekcje były atrakcyjne dla klasy? Kiedy proces uczenia się przebiega sprawniej? Jak pomóc uczniom lepiej i efektywniej opanować przerabiany materiał?
Nauczyciele pytani o przyczyny wypalenia zawodowego często wymieniają kłopoty z utrzymaniem dyscypliny w klasie, brak motywacji u uczniów lub zbyt niską motywację. Czy zastanawiasz się czasami, co zrobić, żeby uczniom chciało się chcieć? Jak wykrzesać z nich zaangażowanie? Jak skłonić ich do aktywnego uczestniczenia w lekcji? Skorzystaj ze scenariusza warsztatów, dowiedz się czym jest motywacja, co wpływa na poziom motywacji uczniów oraz o my, nauczyciele, możemy zrobić, aby wzmacniać uczniowską motywację.
Praca z dziećmi, które mają złe doświadczenia z najbliższymi osobami jest zarówno bardzo trudna, jak i obciążająca. Często nauczyciel jest dla takich uczniów jednym z niewielu stałych elementów ich życia – widywany regularnie, w przewidywalnych okolicznościach, zawsze w tych samych miejscach. Dziecko ma dużo czasu by swojego wychowawcę obserwować i poznać – nauczyć się jego przyzwyczajeń, reakcji, ulubionych powiedzonek. Dlatego relacja nauczyciel – uczeń jest w tym wypadku jednocześnie ogromnym wzywaniem, jak i wielkim zasobem. Proponowany warsztat ma na celu wesprzeć nauczycieli – zarówno przedmiotowych jak i wychowawców w budowaniu bezpiecznej, przyjaznej więzi z uczniami, którzy takich więzi nie znają.
Zestaw zawiera 4 karty pracy dotyczące zbalansowanej samooceny pracy zdalnej dla nauczycieli. Zadania umożliwią poddanie samoocenie działań wykonywanych przez nauczycieli w ramach pracy zdalnej. Pozwoli to na przeprowadzenie swoistej ewaluacji, która może pomóc w usprawnianiu pracy zdalnej wykonywanej przez nauczycieli.
Dla wielu nauczycieli praca przed kamerą wiąże się z dużym stresem. W artykule znajdziesz trzy ćwiczenia, które pozwolą Ci się rozluźnić i zapanować nad swoich oddechem, ciałem i głosem. Dobrze jest wykonywać je w samotności, w spokojnym, cichym miejscu. Zaproponowane ćwiczenia przydadzą się nie tylko teraz, ale także w innych stresujących sytuacjach.
Warsztat ma na celu przygotowanie wychowawców na reagowanie w sytuacji zagrożenia koniecznością wezwania pomocy medycznej ze względu na problemy psychiczne uczniów. Psycholog lub pedagog prowadzący zajęcia dąży do tego, aby wychowawcy potrafili koordynować oddziaływania, mające pomóc uczniom poradzić sobie w realiach szkolnych, co może sprawi, że telefon na pogotowie nie będzie potrzebny.