Cyberprzemoc

Dodano: 20 listopada 2017
cyberprzemoc

Film powstał w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen” zrealizowanego na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

Film powstał w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen” zrealizowanego na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

W każdej szkole mogą być uczniowie doświadczający cyberprzemocy. Zadaniem szkoły jest zidentyfikowanie problemu i pomoc uczniom zagrożonym tym zjawiskiem. Podczas zajęć z uczniami można wykorzystać film, w którym specjaliści od bezpieczeństwa i zapobiegania agresji w sieci pokazują na przykładach, jakie dane (często nieświadomie) zamieszczamy w internecie i jakie to ma dla nas konsekwencje.

Produkcja Vena Art

Scenariusz i reżyseria Norbert Rudaś

Producent Andrzej Jachim

Zdjęcia Grzegorz Filipiak

Projekt „Bezpieczna szkoła w strefie Schengen” jest wspólną inicjatywą Miasta Lublin, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej w zakresie poprawy bezpieczeństwa szkół i placówek oświatowych w Lublinie. Pozwoli szkołom i placówkom oświatowym przygotować się na ewentualne sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziesz na stronie: http://bezpiecznaszkola.lublin.eu/o_projekcie

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w kwocie 2125000 zł. Za pozyskanie środków na realizację projektu odpowiedzialny był Wydział Projektów Nieinwestycyjnych, Referat ds. projektów oświatowych we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

Czytaj:

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel