Karty pracy przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zestaw zawiera materiały informacyjne na temat analizy SWOT zarządzania czasem własnym oraz 2 karty pracy. Pierwsze zadanie służy przeprowadzeniu analizy SWOT w celu określenia mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń w odniesieniu do zarządzania czasem. Zadanie drugie pozwoli uczniowi zastanowić się, w jaki sposób może wzmacniać swoje mocne strony i wykorzystywać szanse.
Karty pracy przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz uczniów klas I-III. Zestaw zawiera 5 kart pracy, na których dziecko ma za zadanie odnieść się do swoich marzeń i pragnień oraz stworzyć własne ilustracji do bajki, którą wysłuchało.
Zestaw zawiera trzy karty pracy przeznaczone dla uczniów klas maturalnych. Regularne wypełnianie kart pracy oraz stosowanie się do zaleceń ułatwi maturzystom przygotowanie się do egzaminów.
Zestaw zawiera 5 kart pracy, które pomogą uczniom szkół ponadpodstawowych w zdefiniowaniu nasilenia stresu, określenia jego konkretnych źródeł oraz wpływu na to, jakie myśli pojawiają się na skutek napięcia. Karty pomagają również podjąć dyskusję z tzw. myślami automatycznymi, takimi, które potęgują stres i obniżają pewność siebie i swoich możliwości.
Karty pracy przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz uczniów klas I–III. Zestaw zawiera nagranie oraz 5 kart pracy, na których dziecko ma za zadanie narysować́ to, o czym myślą̨ postaci bajki. W ten sposób próbuje nazywać́ i rozumieć́ stany emocjonalne innych osób, łączyć́ je z myślami, które mogą̨ się̨ pojawiać́ wraz z uczuciami.
Zestaw zawiera 3 karty pracy dla uczniów klas I-VIII. Praca z kartami wspiera myślenie abstrakcyjne i kreatywne. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, dorośli mogą wykonywać zadania razem z dziećmi i na końcu porównać swoje pomysły.
Zestaw zawiera propozycje ćwiczeń wspierających usprawnianie procesów pamięciowych oraz towarzyszącej im koncentracji uwagi u uczniów klas IV-VI. Dziecko uczy się konkretnych technik, które może wykorzystywać na co dzień.
Obecnie poziom bezrobocia w Polsce jest tak niski, że znalezienie zatrudnienia (niezależnie od wykształcenia) nie stanowi w zasadzie żadnego problemu. Nie zmienia to jednak faktu, że praca ma znaczący wpływ na nasze zdrowie psychiczne, samoocenę i dobre samopoczucie. By zdobyć pracę, która poza pieniędzmi będzie przynosiła również satysfakcję jest już dużo trudniej. Warto już na etapie szkoły podstawowej przygotować uczniów do procesu poszukiwania pracy, którą po prostu będą lubić.
Każdy wymiar profilaktyki ma większe szanse na powodzenie, jeśli w tle zbudujemy trwałą, partnerską relację z naszymi uczniami. Niezwykle istotne jest, by kilkunastoletni uczeń miał przestrzeń, w której może wyrazić swoje zdanie, podzielić się niepokojem, gdzie będzie akceptowany, niezależnie od jego wyborów czy decyzji. Wtedy pojawia się szansa na to, że wyciągnie rękę do dorosłego, gdy wpadnie w tarapaty. Niniejszy warsztat opiera się na partnerskiej rozmowie, której celem jest zarówno utrwalanie relacji, jak i ochrona dzieci przed kontaktem z narkotykami.
Scenariusz zajęć socjoterapeutycznych do wykorzystania w szkole podstawowej.