Zestaw trzech kart pracy ułatwiających naukę rozpoznawania i nazywana emocji i uczuć. Karty pracy można wykorzystać podczas pracy z uczniami z autyzmem i zespołem Aspergera oraz dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Karty pracy opracowano także w wersji językowej dla uczniów z Ukrainy.
Zestaw dwóch kart pracy przeznaczonych do pracy z uczniami z autyzmem i zespołem Aspergera. Ćwiczenia mają na celu rozwijanie umiejętności rozpoznawania znaczenia słów o przeciwwstawanym znaczeniu (homonimów).
Karty pracy dla uczniów klas VI-VIII mających problemy z przewidywaniem skutków zdarzeń lub zachowań. Ćwiczenia mogą być wykorzystane w terapii uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera. Zadanie polega na połączeniu zdarzeń w pary w taki sposób, aby razem stanowiły przyczynę i skutek.
Ćwiczenie dla uczniów szkół ponadpodstawowych ukierunkowane na poznawanie związków frazeologicznych. Karty pracy warto wykorzystać podczas pracy z uczniami z autyzmem i z zespołem Aspergera. Zadanie polega na dopasowaniu zdania zawierającego związek frazeologiczny do obrazka. Wybrane związki frazeologiczne odnoszą się do wyglądu i stanu zdrowia.
Ćwiczenie wykorzystujące projekcję obrazów. Zadanie ucznia polega na rozpoznaniu emocji i uczuć postaci wyświetlanej na filmie. Na zakończenie ćwiczenia uczeń określa swój stan emocjonalny w danej chwili. Zadanie do wykorzystania podczas zajęć z uczniami z autyzmem, w tym zespołem Aspergera oraz uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.
Zestaw jest propozycją dla uczniów klas VI – VIII. Adresowany jest dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Słuchowisko i karty pracy mają na celu ułatwić młodzieży trening tak ważnych umiejętności, jak komunikacja i kompetencje społeczne. Nagranie odnosi się do codziennych spraw młodzieży w wieku 12 – 15 lat. Zadaniem ucznia jest przesłuchać je i sprawdzić swoje rozumienie uczuć i intencji, jakie towarzyszą rozmówcom.
Zestaw dedykowany dla uczniów klas IV–VI, szczególnie dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Zestaw daje uczniom możliwość samodzielnego treningu komunikacji, pomaga rozwinąć umiejętność rozumienia sytuacji społecznych. Zadaniem ucznia jest przesłuchanie słuchowiska oraz wykonanie odnoszących się do niego ćwiczeń.
Ćwiczenie przeznaczone dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w tym dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Ćwiczenie polega na opisaniu w jaki sposób można rozpoznać emocje i uczucia kierujące innymi osobami. Uczeń analizuje zdjęcia oraz korzysta ze swoich indywidualnych doświadczeń, a następnie zapisuje odpowiedzi.
Ćwiczenia dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z autyzmem, w tym zespołem Aspergera. Ćwiczenia polegają na zapoznaniu ucznia z tekstami i rozmowie na temat jej bohaterów i wydarzeń.
Ćwiczenia przeznaczone dla uczniów klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, w tym dla uczniów w spektrum autyzmu. Ćwiczenia polegają na tworzeniu historyjek na podstawie obrazków. Uczniowie tworzą historyjkę sami lub naprzemiennie z nauczycielem. Ostatni obrazek uczeń tworzy sam proponując rozwiązanie sytuacji.