Karta pracy dla uczniów klas IV-VI, w tym dla uczniów w spektrum autyzmu. Zadanie polega na zastanowieniu się nad przeżywanymi emocjami i uczuciami oraz wskazaniu, jakie są ich najczęstsze źródła. Ćwiczenie do wykorzystania podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
Pobierz zestaw kart pracy, dzięki którym uczniowie będą mieli okazję eksplorować dopasowanie muzyki do nastroju i okoliczności. Zróżnicowane ćwiczenia pomogą im zrozumieć, jak dźwięki mogą wpływać na samopoczucie i w jakich okolicznościach można usłyszeć różne dźwięki. W zestawie znajdują się również zadania grafomotoryczne, które wspierają rozwój umiejętności manualnych i precyzji ruchu oraz labirynty wspierające rozwijanie umiejętność koncentracji, logicznego myślenia.
Zestaw składa się z różnorodnych zadań, które angażują wyobraźnię i kreatywność dziecka. Poprzez obserwację i analizę ilustracji, dzieci będą odkrywać, w jaki sposób psy pomagają i wspierają człowieka. Przez porównywanie cech różnych ras psów, rozwijają swoje krytyczne myślenie, wybierając rasę, która najlepiej pasuje do ich własnej osobowości. W zestawie znajdują się również ćwiczenia, które pobudzają empatię. Poprzez analizę emocji, które psy mogą przeżywać w różnych sytuacjach, dzieci będą rozwijać umiejętność empatycznego rozumienia zwierząt. To niezwykle ważne, aby dzieci zdawały sobie sprawę, że psy również mają uczucia. Zestaw materiałów dziecku poszerzyć wiedzę na temat psów, jednocześnie rozwijając umiejętności poszukiwania informacji.
Zestaw zawiera 5 kart pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III. Wykonanie zadań ma na celu wsparcie dziecka w wyrażeniu uczuć oraz oczekiwań wobec taty. Oprócz zadań do wykonania przez dziecko samodzielnie, materiały zawierają także propozycje do wspólnej zabawy.
Pobierz zestaw kart pracy zawierających case study dotyczące pomocy rówieśniczej. Rozwijanie umiejętności udzielania pomocy rówieśniczej korzystne nie tylko dla osób otrzymujących wsparcie, ale również dla osób angażujących się w takie działania. Pomoc rówieśnicza przyczynia się do wzmacniania więzi, rozwija empatię, umiejętności komunikacyjne i społeczne. Udzielanie pomocy rówieśniczej może mieć również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Dla osoby, która otrzymuje pomoc, jest to sygnał, że nie jest sama i może liczyć na innych w trudnych chwilach. Natomiast osoba udzielająca pomocy może odczuwać satysfakcję i radość z pomagania innym, co może przyczynić się do poprawy jej samopoczucia.
Pobierz zestaw kart pracy dotyczący bezpieczeństwa na wakacjach. Ćwiczenia pomocą uczniom nauczyć się, jak dbać o bezpieczeństwo nad wodą i w górach oraz jak przygotować się do wycieczki. Karty pracy zawierają różnorodne zadania i ćwiczenia, które angażują dzieci w poprzez rozwiązywanie problemów.
Porozumienie bez przemocy Marshalla, znane również jako komunikacja bez przemocy lub strategia bez przemocy, zostało opracowane przez amerykańskiego psychologa i mediatora Marshalla Rosenberga. Jest to model komunikacji i rozwiązywania konfliktów, który ma na celu nawiązywanie konstruktywnych relacji między ludźmi, poprzez empatię, szacunek i współpracę. Wykorzystaj karty pracy z ćwiczeniami w formule case study, aby rozwijać u uczniów umiejętności związane z komunikacją bez przemocy. Zestaw składa się z materiału teoretycznego i rozgrzewki oraz sześciu kart case study. Materiał teoretyczny ma na celu zapoznać uczniów z czterema krokami porozumienia bez przemocy.
Uczenie dzieci, że każdy w domu ma swoje obowiązki ma na celu uświadomienie im, że wszyscy powinni wnosić swoją cegiełkę do funkcjonowania domu. Powierzenie dziecku stałych zadań to również doskonałe wprowadzenie do pracy zespołowej – wspólna troska o dom uczy dzieci, że działanie zespołowe jest ważne, aby osiągnąć cel. Dzieci uczą się, jak ważne jest dzielenie się pracą i współpraca z innymi. Oprócz tego, dzieci, które mają swoje obowiązki domowe stają się bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Wdrażanie dzieci do obowiązków domowych stanowi więc jeden z ważniejszych aspektów kształtowania umiejętności społecznych. Pobierz karty pracy, które pozwolą dowiedzieć się, jakie obowiązki domowe zna dziecko oraz uzyskać informacje o tym, jak rozkładają się one w domu ucznia.
Posłuszeństwo oznacza szanowanie zasad i norm ustalonych przez rodziców, nauczycieli, czy też innych osób zajmujących ważne miejsca w życiu dziecka. Dziecko, które umie być posłuszne, jest w stanie bezpiecznie i skutecznie funkcjonować w różnych sytuacjach. Posłuszeństwo jest również ważne dla budowania relacji między dzieckiem a rodzicami oraz dzieckiem a nauczycielami. Warto jednak pamiętać, że posłuszeństwo nie oznacza bezrefleksyjnego wykonywania poleceń. Dzieci powinny umieć odróżniać posłuszeństwo od uległości i umieć zachowywać się asertywnie w sytuacjach, które tego wymagają. Pobierz karty pracy dotyczące posłuszeństwa oraz uległości. Materiały można wykorzystać na zajęciach terapii pedagogicznej oraz w ramach treningu umiejętności społecznych.
Pobierz zestaw kart pracy dotyczących polskich symboli narodowych. Zadania dziecka dzielą się na te wymagające pracy plastycznej, jak również dzielenia się lub zdobywania wiedzy na temat Polski. Materiały zawierają ćwiczenia wspierające naukę rozpoznawania symboli narodowych i kształtowania postawy patriotycznej.