Dzieci często nie zdają sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń, które mogą wystąpić podczas zabawy. Zorganizowanie zajęć o bezpieczeństwie na placu zabaw pozwoli dzieciom zrozumieć potencjalne zagrożenia i być może pozwoli uniknąć wielu wypadków. Karty pracy angażują dzieci w aktywny sposób – obrazki i ilustracje pomagają dzieciom lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady. Dzięki wykorzystaniu materiałów dzieci będą miały możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, co pomaga w utrwaleniu informacji. Ponadto, zadania, takie jak uzupełnianie luk czy sortowanie karteczek, rozwijają umiejętności krytycznego myślenia i analizy. Karty te rozwijają także umiejętności myślowe i mogą być dostosowane do różnych grup wiekowych, co czyni je uniwersalnym narzędziem edukacyjnym.
Pobierz zestaw materiałów skoncentrowanych na analizie relacji międzyludzkich. Zadania mają na celu pomóc uczniom zrozumieć i ocenić różne aspekty relacji, w których uczestniczą. Materiały są dedykowane w szczególności nastolatkom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mogą mieć trudności z nawiązywaniem i utrzymaniem relacji z rówieśnikami. Przez praktyczne zadania uczą się, jakie zachowania są akceptowalne, jakie emocje mogą towarzyszyć różnym sytuacjom i jak budować zdrowe relacje. Należy też pamiętać, że osoby te mogą być bardziej narażeni na wykorzystywanie czy manipulację ze strony innych. Dzięki edukacji w zakresie zdrowych i niezdrowych relacji uczą się rozpoznawania potencjalnie szkodliwych sytuacji i wiedzą, jak się przed nimi chronić. Materiały stanowią narzędzie do rozwijania umiejętności interpersonalnych, empatii oraz zdolności analitycznych. Uczniowie będą mieli okazję zanurzyć się w opisach różnych sytuacji i zastanowić nad uczuciami i emocjami towarzyszącymi postaciom. Materiały pomogą uczniom zrozumieć czym są granice w relacjach oraz pojąć różnice między granicami fizycznymi i emocjonalnymi.
Uczucie niepokoju i stresu towarzyszy osobom w każdy, wieku, w tym również dzieciom i młodzieży. Dzieci i młodzież mogą odczuwać lęk w związku z różnymi zdarzeniami. Żeby móc pokonać związane z nim negatywne uczucia, muszą umieć wyjaśnić, co je wywołuje. Proponowany zestaw kart pracy zawiera materiały, które pomogą dzieciom i młodszej młodzieży nazwać problemy i zjawiska, które wywołują niepokój oraz podjąć refleksję nad działaniami, które mogą podejmować w drodze do ich przezwyciężenia.
Kryzys przyjaciela zwykle uruchamia ogromne pokłady empatii i budzi chęć szybkiej pomocy. Łatwo zapomnieć o własnych potrzebach. To normalne, że trudności bliskich osób wpływają na samopoczucie, jednak młodzi ludzie muszą rozumieć, że aby móc pomóc innym, trzeba zadbać o siebie. Dbanie o własne granice w relacjach z przyjaciółmi pomaga zrozumieć i zdefiniować, co jest akceptowalne a co nie. Ustalanie granic sprzyja również zdrowym i uczciwym relacjom, zapobiegając nieporozumieniom i konfliktom. Pobierz zestaw kart pracy zawierających case study dotyczących wspierania innych osób z zachowaniem własnych granic.
Pobierz zestaw kreatywnych materiałów do pracy nad rozwojem emocjonalno-społecznym dzieci. Karty pracy skoncentrowane są na głównych bohaterach bajki o Czerwonym Kapturku. Dzięki zadaniom, uczniowie będą mieli okazję lepiej zrozumieć emocje, któreodczuwają postacie i wyrazić swoje własne uczucia. Czerwony Kapturek, wilk i babcia – każdy z bohaterów ma swoje indywidualne cechy emocjonalne, które dzieci mogą odkrywać i analizować. Oprócz tego w zestawie znajdują się kolorowanki i puzzle z motywem Czerwonego Kapturka. Kolorowanie i układanie puzzli to doskonałe narzędzia terapeutyczne, które rozwijają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności manualne u dzieci.
Ćwiczenie dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły ponadpodstawowej w spektrum autyzmu. Zadanie polega na zapoznaniu ucznia z tekstem oraz rozmowie na temat postaw bohaterów.
Karty pracy Dziennik wdzięczności, sukcesów i osiągnięć zestaw pomocniczy do zadań ukierunkowanych na wzmacnianie pozytywnego myślenia, budowania pewności siebie i rozwijania umiejętności dostrzegania własnych sukcesów i osiągnięć. Jest idealny dla uczniów z niską samooceną oraz dla tych, którzy chcą nauczyć się doceniać siebie i swoje dokonania. Materiały zapewniają innowacyjne podejście do tworzenia dziennika wdzięczności, sukcesów i osiągnięć. Zestaw zawiera również instrukcje dla nauczyciela, które pomogą w efektywnym wdrażaniu tego narzędzia do planu pracy. Dzięki temu nauczyciele mogą skutecznie wspierać uczniów w budowaniu pozytywnego myślenia, zwiększaniu samooceny i rozwoju umiejętności dziękowania za sukcesy.
Karta pracy dla uczniów klas IV-VI, w tym dla uczniów w spektrum autyzmu. Zadanie polega na zastanowieniu się nad przeżywanymi emocjami i uczuciami oraz wskazaniu, jakie są ich najczęstsze źródła. Ćwiczenie do wykorzystania podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne.
Pobierz zestaw kart pracy, dzięki którym uczniowie będą mieli okazję eksplorować dopasowanie muzyki do nastroju i okoliczności. Zróżnicowane ćwiczenia pomogą im zrozumieć, jak dźwięki mogą wpływać na samopoczucie i w jakich okolicznościach można usłyszeć różne dźwięki. W zestawie znajdują się również zadania grafomotoryczne, które wspierają rozwój umiejętności manualnych i precyzji ruchu oraz labirynty wspierające rozwijanie umiejętność koncentracji, logicznego myślenia.
Zestaw składa się z różnorodnych zadań, które angażują wyobraźnię i kreatywność dziecka. Poprzez obserwację i analizę ilustracji, dzieci będą odkrywać, w jaki sposób psy pomagają i wspierają człowieka. Przez porównywanie cech różnych ras psów, rozwijają swoje krytyczne myślenie, wybierając rasę, która najlepiej pasuje do ich własnej osobowości. W zestawie znajdują się również ćwiczenia, które pobudzają empatię. Poprzez analizę emocji, które psy mogą przeżywać w różnych sytuacjach, dzieci będą rozwijać umiejętność empatycznego rozumienia zwierząt. To niezwykle ważne, aby dzieci zdawały sobie sprawę, że psy również mają uczucia. Zestaw materiałów dziecku poszerzyć wiedzę na temat psów, jednocześnie rozwijając umiejętności poszukiwania informacji.