Zadania polegają na stworzeniu unikalnych projektów ubrań: podkoszulka, koszulki i bluzy. Uczeń zamieszcza na poszczególnych elementach odzieży informacje o sobie – są to odpowiedzi na 30 zaproponowanych pytań.
Karty pracy są skierowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych z diagnozą autyzmu lub Zespołu Aspergera. Celem pracy z kartami jest wsparcie rozwoju społecznego, pomoc w nauce doboru wypowiedzi adekwatnych do sytuacji i jej kontekstu.
Dzień wolontariusza to święto wszystkich osób bezinteresownie angażujących się w pomoc innym osobom lub zwierzętom. Wolontariat ma różne oblicza, dlatego warto zachęcać do niego już najmłodszych uczniów – nie tylko tych, których czeka rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Zachęcamy do skorzystania z kart pracy na dzień wolontariusza. Warto wykorzystać je podczas zajęć, w czasie których dzieci i młodzież dowiedzą się m.in.: kim jest wolontariusz, jakie działania można podejmować jako wolontariusz, jakie korzyści daje wolontariat, jakich poświęceń wymaga wolontariat.
Obchodzony 26 listopada Dzień Ciasta to święto, które w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Warto zwrócić na nie uwagę podczas zajęć z uczniami. Proponowane karty pracy, choć nawiązują tematycznie do tego pysznego święta z powodzeniem mogą być wykorzystane na zajęciach rewalidacyjnych lub specjalistycznych. Uczniowie zastanawiają się, z jakich składników powstają różne rodzaje ciasta oraz jakich narzędzi potrzebuje cukiernik. Do zestawu dołączono również kartę pracy na temat szkodliwości nadmiernego spożycia cukru. Warto skorzystać z niej na zajęciach, w czasie których mówi się o słodyczach, aby przypominać uczniom, jak ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta.
Każdego roku 25 listopada obchodzony jest dzień tramwajarza. To doskonała okazja do tego, aby przybliżyć uczniom realia pracy w tym zawodzie. Warto jednak zastanowić się nie tylko nad pracą tramwajarza, ale również nad zasadami bezpiecznego korzystania z tego środka transportu. Proponowany zestaw kart pracy składa się z dwóch części. Karty pracy są przeznaczone dla uczniów klas III-V szkoły podstawowej oraz starszych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Można wykorzystać w ramach realizacji doradztwa zawodowego
Zestaw kart pracy do ćwiczenia rozumienia relacji społecznych. Zadanie ucznia polega na nazwaniu relacji, którą widzi na zdjęciu oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące sytuacji. Uczeń opisując obrazek dzieli się swoimi odczuciami, może nawiązywać do sytuacji z własnego życia.
Dzieci na pierwszym etapie edukacyjnym powinny opanować podstawową wiedzę na temat ruchu drogowego w odniesieniu do pieszych. Podstawowe zasady bezpieczeństwa powinny znać również przedszkolaki. Skorzystaj z zestawu trzech kart pracy dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Zadania dotyczą rozpoznawania prawidłowego i nieprawidłowego zachowania na drodze oraz utrwalają wiedzę na temat sygnalizacji świetlnej.
Karta pracy dla uczniów klas VII-VIII, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie nazw miejsc, w których świadczone są usługi do dialogów osób, w nich przebywających. Ćwiczenie wpisuje się w obszar zajęć rozwijających kompetencje społeczne.
Zestaw kart pracy dla uczniów klas III-IV w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zadaniem ucznia jest przyporządkowanie aktywności, do pór roku, w których można je wykonywać. W drugim ćwiczeniu uczeń ma dopasować do pory roku elementy ubioru.
Karty pracy dla uczniów klas IV-VI, także dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zadanie ucznia polega na połączeniu ze sobą części dialogów między osobami – jedna z nich jest przedstawicielem wybranego zawodu. Ćwiczenie wpisuje się w obszar zajęć rozwijających kompetencje społeczne.