Scenariusz przeznaczony jest do pracy w parach i pracy zespołowej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas I–III, uczeń: opisuje podstawową specyfikę pracy w wybranych zawodach, omawia znaczenie zaangażowania różnych zawodów w kształt otoczenia, w którym funkcjonuje. Zajęcia skupiają się na zawodach mających związek z pracą w powietrzu (pilot, stewardesa in.).
Scenariusz przeznaczony jest do pracy grupowej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas IV–VI, uczeń: opisuje, czym jest praca i jakie ma znaczenie w życiu człowieka. W czasie zajęć uczniowie będą pracowali indywidualnie oraz w zespole.
Scenariusz zajęć dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Ułatwia realizację następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas IV–VI, uczeń: samodzielnie dociera do informacji i korzysta z różnych źródeł wiedzy. Tym razem uczniowie poznają zawód pielęgniarza i pielęgniarki.
Scenariusz przeznaczony jest do pracy indywidualnej i w małych grupach przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas I-III: podaje nazwy zawodów wykonywanych przez osoby w jego najbliższym otoczeniu i nazwy tych zawodów, które wzbudziły jego zainteresowanie, oraz identyfikuje i opisuje czynności zawodowe wykonywane przez te osoby. W czasie zajęć dzieci będą pracowały w grupach, rozwiązywały wykreślanki i rebusy.
Scenariusz przeznaczony jest do pracy w parach i pracy indywidualnej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas I–III, uczeń: podaje nazwy zawodów wykonywanych przez osoby w bliższym i dalszym otoczeniu oraz opisuje podstawową specyfikę pracy w wybranych zawodach, omawia znaczenie zaangażowania różnych zawodów w kształt otoczenia, w którym funkcjonuje. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w zawodzie dentysty.
Scenariusz przeznaczony jest do pracy indywidualnej przy realizacji treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII. Uczniowie w czasie zajęć nie tylko szkół ponadpodstawowych i szkół wyższych pod względem możliwości dalszego kształcenia, ale również planują i prezentują swoje plany korzystając z techniki kamishibai. W załączniku i nstrukcja samodzielnego wykonania teatru KAMISHIBAI.
Scenariusz przeznaczony jest do pracy w parach przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas I–III, uczeń: podaje nazwy zawodów wykonywanych przez osoby w bliższym i dalszym otoczeniu oraz opisuje podstawową specyfikę pracy w wybranych zawodach. Wykorzystaj scenariusz na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.
Scenariusz przeznaczony jest do pracy indywidualnej ucznia przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII. Część 1: uczeń rozpoznaje własne zasoby (zainteresowania, zdolności, uzdolnienia, kompetencje, predyspozycje zawodowe), określa wpływ stanu zdrowia na wykonywanie zadań zawodowych, rozpoznaje swoje możliwości i ograniczenia w zakresie wykonywania zadań zawodowych i uwzględnia je w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Część 2: uczeń wyszukuje i analizuje informacje na temat zawodów oraz charakteryzuje wybrane zawody, uwzględniając kwalifikacje wyodrębnione w zawodach oraz możliwości ich uzyskiwania. Część 3: uczeń analizuje oferty szkół ponadpodstawowych i szkół wyższych pod względem możliwości dalszego kształcenia, korzystając z dostępnych źródeł informacji.
Scenariusz na zajęcia z doradztwa zawodowego w szkole podstawowej. Materiał przeznaczony jest do pracy indywidualnej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas I-III, uczeń: uczeń opisuje swoje zainteresowania i określa, w jaki sposób może je rozwijać. Więcej scenariuszy zajęć z doradztwa zawodowego znajdziesz na www.doradztwoszkolne.pl!
Celem zajęć jest przygotowanie uczniów z pomocy osób i instytucji wspomagających planowanie kariery. Scenariusz przeznaczony jest do pracy indywidualnej przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII: uczeń charakteryzuje instytucje wspomagające planowanie ścieżki edukacyjno-zawodowej, w tym instytucje rynku pracy, identyfikuje osoby i instytucje wspomagające planowanie ścieżki edukacyjno-zawodowej i wyjaśnia, w jakich sytuacjach korzystać z ich pomocy.