Pobierz ebooki na temat organizacji pracy szkoły w czasie pandemii w kontekście spraw kadrowych. W publikacji „Placówka oświatowa w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia kadrowe” odpowiadamy na następujące pytania: Kto gdzie powinien pracować? Jak zorganizować pracę zdalną? Jak zorganizować niezbędny kontakt? Jak powinien pracować: pedagog, psycholog, bibliotekarz, pracownik świetlicy, nauczyciel wspomagający, specjaliści Jak naliczać wynagrodzenia? Jakie wynagrodzenie za gotowość? Jak zorganizować bieżące sprawy kadrowe?
Zapraszamy do zapoznania się z ebookiem na temat funkcjonowania szkoły w czasie pandemii koronawirusa. Publikacja stanowi źródło informacji na temat praktycznych aspektów zdalnego nauczania. Ekspertka wyjaśnia m.in.: jak zorganizować miejsce efektywnej nauki, jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz jak pomoc uczniowi w zmotywowaniu się do systematycznej nauki.
Publikacja „Placówki oświatowae w czasie pandemii koronawirusa. Zbiór gotowych dokumentów dla dyrektora” obejmuje m.in. następujące zagadnienia: zakres zadań nauczycieli i dyrektora w nauczaniu zdalnym, WSO dostosowane do nauczania zdalnego, zarządzenie dyrektora o kształceniu na odległość. Ekspert opracował gotowe wzory do wykorzystania.
Zapoznaj się z e-bookiem "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia gospodarcze". Dowiedz się, organizować pracę administracji i obsługi, poznaj zasady wydawania polecenia pracy zdalnej oraz upewnij się, że nie popełniasz błędów w procesie realizacji zamówień.
E-book "Placówki oświatowe w czasie pandemii koronawirusa. Zagadnienia związane z kształceniem i bezpieczeństwem" stanowi omówienie możliwych scenariuszy związanych z kontynuowaniem ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych. Autorka wyjaśnia, jakie mogą być konsekwencje zmiany terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matury. Wyjaśnia również zadania dyrektorów w kontekście pracy zdanej i udziela wskazówek dotyczących kształcenia na odległość.
Szkoła jest jednym z podmiotów zobowiązanych przepisami prawa do przeciwdziałania narkomanii. Aby uchronić uczniów przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i społecznymi, szkoła musi zapobiegać i przeciwdziałanie pojawianiu się zachowań ryzykownych związanych z używaniem narkotyków. Poznaj postępowanie krok po kroku.
Przemoc w sieci staje się coraz poważniejszym problemem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W związku z tym, że wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwija się ono dynamicznie i przybiera na sile, każda szkoła w trosce o bezpieczeństwo swoich uczniów powinna dostrzec problem, podejmować działania profilaktyczne oraz szybko interweniować w sytuacji, gdy ten problem się pojawi.
Od października 2017 r. na dyrektorach szkół ciąży nowy obowiązek weryfikacyjny związany z zatrudnianiem nauczycieli i innych pracowników wykonujących obowiązki pedagogiczne. Dyrektorzy muszą każdorazowo zweryfikować, czy kandydat do zatrudnienia nie jest wpisany w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Obowiązek ten dotychczas nie został należycie nagłośniony, tymczasem jego niewykonanie grozi grzywną, aresztem a nawet ograniczeniem wolności. Podpowiadamy, jak należycie wykonywać obowiązki, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje.
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązują nowe rozwiązania w zakresie urlopu dla poratowania zdrowia. Zamiast od razu udzielać urlopu, dyrektor kieruje najpierw nauczyciela na badania do lekarza medycyny pracy. Jeśli natomiast nauczyciel przedstawi skierowanie do sanatorium, wówczas urlopu należy udzielić mu od razu – pod warunkiem, że spełnia pozostałe przesłanki. Nowe reguły udzielania urlopu zdrowotnego znajdują pełne zastosowanie względem specjalistów. Sprawdź, jakie zmiany przewidziano w urlopie dla poratowania zdrowia.