Zestaw trzech kart pracy dla dzieci w wieku 5-8 lat. Celem zadań jest wyposażenie dziecka w umiejętność odróżniania dobrego i złego zachowania. Oprócz tego realizowany jest trening płynnego mówienia.
Ćwiczenie wykorzystujące projekcję obrazów. Zadanie ucznia polega na wymyśleniu, jakie mogą być zainteresowania dzieci przedstawionych na zdjęciach. Na zakończenie ćwiczenia uczeń zastanawia się, jakie jest jego marzenie. Ćwiczenie można wykorzystać podczas zajęć indywidualnych i grupowych.
Celem gry jest rozwijanie umiejętności radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami. Gra może być wykorzystana na zajęciach z całą klasą lub z mniejszymi grupami uczniów.
Ankieta jest przeznaczona dla uczniów z Ukrainy, którzy uczą się w szkołach podstawowych, ale nie mówią po polsku lub poziom języka polskiego jest niewystarczający dla swobodnego wypowiadania się. Dzięki ankiecie w rodzimym języku dziecka można sprawdzić jak uczeń/uczennica czuje się w nowej szkole. Ankieta została opracowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.
Ćwiczenie dedykowane uczniom klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych w tym dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera. Praca z ćwiczeniami przygotuje ucznia do identyfikowania stresu u innych osób, zrozumienia przyczyn niepokoju i jego oznak. Zadaniem ucznia jest rozpoznanie stresu na podstawie zdjęć i przykładowych dialogów oraz wybranie odpowiedniego komunikatu dla danej sytuacji.
Ćwiczenia dedykowane są uczniom klas IV–VI szkół podstawowych z diagnozą autyzmu lub Zespołu Aspergera. Zestaw służy do wspierania rozwoju umiejętności rozumienia wypowiedzi innych, zwłaszcza tych, które oparte są na metaforze. Treści, które mogą mieć wiele znaczeń, zależnie od kontekstu, sprawiają osobom z całościowymi zaburzeniami rozwoju ogromne trudności.
Ćwiczenie przeznaczone dla uczniów klas IV-VI w tym dla tych z autyzmem i Zespołem Aspergera. W zadaniu uczniowie wybierają z krótkiej listy emocje i uczucia adekwatne w opisanej sytuacji. Druga część polega na samodzielnym określeniu odpowiednich stanów, bez posiłkowania się listą.
Karty pracy dla uczniów klas VI-VIII mających problemy z przewidywaniem skutków zdarzeń lub zachowań. Ćwiczenia mogą być wykorzystane w terapii uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera. Zadanie polega na połączeniu zdarzeń w pary w taki sposób, aby razem stanowiły przyczynę i skutek.
Ćwiczenie wykorzystujące projekcję obrazów. Zadanie ucznia polega na rozpoznaniu emocji i uczuć postaci wyświetlanej na filmie. Na zakończenie ćwiczenia uczeń określa swój stan emocjonalny w danej chwili. Zadanie do wykorzystania podczas zajęć z uczniami z autyzmem, w tym zespołem Aspergera oraz uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.
Zestaw dedykowany dla uczniów klas IV–VI, szczególnie dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Zestaw daje uczniom możliwość samodzielnego treningu komunikacji, pomaga rozwinąć umiejętność rozumienia sytuacji społecznych. Zadaniem ucznia jest przesłuchanie słuchowiska oraz wykonanie odnoszących się do niego ćwiczeń.