Europejski Dzień Parków Narodowych to doskonała okazja do przypomnienia uczniom, jakie parki narodowe znajdują się w Polsce oraz jakie zasady obowiązują turystów, którzy nich przebywają. Pobierz karty pracy, które można wykorzystać w ramach edukacji przyrodniczej oraz na terapii pedagogicznej.
Święto Flagi zostało ustanowione w 2004 roku, aby uczcić setną rocznicę uchwalenia pierwszej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i tym samym przypomnieć o walce Polaków o niepodległość i wolność. Flagę Polski uznaje się za jeden z najważniejszych symboli narodowych, który symbolizuje dumę, wolność i niepodległość kraju. Zachęcamy do pobrania kart pracy zawierających ćwiczenia nawiązujące do święta 2 maja oraz symboli narodowych. Na kartach pracy znajdują się zadania wspierające rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, percepcji wzrokowej, wyszukiwania informacji oraz odczytywania informacji z kartki z kalendarza.
Z okazji Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia proponujemy karty pracy na zajęcia ekologiczne z wykorzystaniem audiobajki „Trzy rzeki. O wodzie, marzeniach i niezłej przygodzie". Przeprowadzenie zajęć poświęconych ekologii wspiera budowanie postawy szacunku do przyrody, co owocuje poczuciem wpływu i sensu, kształtuje empatię i odpowiedzialność. Opowieść „Trzy rzeki” powinna spodobać się małym ekologom, dużym marzycielom i dorosłym, którym nie jest wszystko jedno. Proponowane karty pracy mają na celu utrwalenie wiadomości usłyszanych w audiobajce oraz poddanie ucznia autorefleksji w kontekście własnych sposobów ochrony środowiska.
Godzina dla Ziemi to coroczne wydarzenie, podczas którego ludzie na całym świecie wyłączają na jedną godzinę swoje światła i inne urządzenia elektryczne, aby zwrócić uwagę na potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Jest to doskonała okazja, aby zachęcić uczniów do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Pobierz karty pracy, które warto wykorzystać podczas zajęć związanych z Godziną dla Ziemi.
Zestaw tematycznych kart pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Materiały do wykorzystania w ramach edukacji polonistycznej – zarówno pracy z tekstem, jak i ortografii i gramatyki. Temat i grafika wszystkich kart pracy dotyczą wiejskiego podwórka i zwierząt gospodarskich.
Materiały do wykorzystania w pracy z uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Zajęcia mają na celu pokazanie zależności i łączności pomiędzy ciałem a emocjami. Do przeprowadzenia ćwiczeń niezbędne jest urządzenie pozwalające odtwarzać muzykę, no, komputer lub tablet z dostępem do internetu oraz głośniki.
Materiał jest przeznaczony dla uczniów klas 4-6, którzy nie umieją czytać po polsku albo poziom języka polskiego nie jest wystarczający dla zrozumienia lektury. Materiał składa się z tłumaczeń ballad na język ukraiński, opis problematyki utworów w celu zapoznania się z uczniów z Ukrainy z obowiązkowymi lekturami literatury polskiej.
Zestaw kart pracy zawierających czytanki i zadania do wykonania w celu sprawdzenia czy dziecko zrozumiało tekst. Ćwiczenia można wykorzystać w pracy z uczniami, którzy uczą się języka polskiego. Doskonale sprawdzą się również w na zajęciach z uczniami ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
Zestaw kart pracy wspierających naukę języka polskiego. Materiały są dedykowane zarówno uczniom, którzy ze względu na wcześniejsze kształcenie za granicą nie posługują się biegle językiem polskim, jak i uczniom mającym trudności w posługiwaniu się formami gramatycznymi.
Czy Ukraina obchodzi święta wielkanocne? Oczywiście! Jednak trochę później niż w ma to miejsce w Polsce. Ukraińscy uczniowie mogą być nieco zdziwieni tym, że w Polsce święta Wielkanocne obchodzone są w innym terminie niż w Ukrainie. Z kolei polskie dzieci mogą nie rozumieć, dlaczego ich ukraińscy koledzy i koleżanki jeszcze nie przygotowują się do świąt. Warto podjęć ten temat i wyjaśnić dzieciom i podobieństwa i różnice w obchodzeniu świąt wielkanocnych w Polsce i w Ukrainie.