Chłopiec nie posiada orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, lecz opinię. W bieżącym roku szkolnym realizował nauczanie indywidualne na terenie szkoły, w dalszym ciągu jednak niemożliwe jest, aby uczeń uczestniczył w zajęciach według planu klasy. Czy zindywidualizowana ścieżka kształcenia byłaby właściwą formą kształcenia dla chłopca? Jakie należy zgromadzić i opracować dokumenty?
Pełnoletni uczeń nie jest już objęty obowiązkiem szkolnym, dlatego szkoła może skreślić go z listy uczniów, jeżeli uniemożliwia on realizację nauczania indywidualnego. Niemniej jednak wcześniej pewne obowiązki powinien wykonać nauczyciel nauczania indywidualnego jak również dyrektor.
Nauczyciel prowadzący zajęcia rewalidacyjne z uczniem niepełnosprawnym ruchowo powinien posiadać kwalifikacje odpowiednie do niepełnosprawności ucznia. Kwestia odpracowania lub prześnienia zajęć z uczniem na inny dzień tygodnia pozostaje ona do uzgodnienia na poziomie szkoły pomiędzy nauczycielem a dyrektorem.
Sprawdź, co może zrobić szkoła w przypadku ucznia sprawiającego duże problemy wychowawcze i stanowiącego zagrożenie bezpieczeństwa dla innych dzieci. Jakie działania należy podjąć? Czy włączona do pomocy poradnia psychologiczno-pedagogiczna może udzielić wsparcia?
Sprawdź, czy w szkole można zorganizować kiermasz ozdób świątecznych i upominków wykonanych przez uczniów i czyja zgoda jest potrzebna do organizacji kiermaszu. Przeczytaj kompleksowe opracowanie na temat organizowania kiermaszu świątecznego w szkole: Jakie formalności należy spełnić, aby zorganizować w szkole kiermasz świąteczny