Pytanie: Czy i na jakiej podstawie dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej może korygować treść opinii po diagnozie wykonanej przez diagnostów? Czy może on wpływać na treść informacji pod którymi się podpisuje?
Pytanie: Czy dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej może jednorazowo skrócić czas pracy w placówce? Poradnia codziennie pracuje od 8.00 do 17.00, jednak w piątek po Bożym Ciele dyrektor chciałby skrócić czas pracy do godziny. 15.00.
Pytanie: Czy jest to prawda, że od 1 września 2024 r. neurologopeda nie będzie mógł realizować w przedszkolu zajęć rewalidacyjnych z dziećmi orzeczeniami ze spektrum autyzmu? Proszę o podstawę prawną.
Pytanie: Jak oficjalnie nazywa się nauczyciela współorganizującego, który wspólnie z innymi nauczycielami prowadzi lekcje z uczniem z niepełnosprawnością? Czy nauczyciel wspomagający i nauczyciel współorganizujący kształcenie to to samo?
Pytanie: Pensum dla specjalistów ustalono 20 godzin tygodniowo. Dyrektor szkoły ma obniżony tygodniowy wymiar godzin do 10 godzin, a w ramach tych 10 godzin jako nauczyciel specjalista realizuje zadania logopedy. Jak prawidłowo obliczyć etat dyrektora jako nauczyciela specjalisty, żeby sprawdzić, czy szkoła zatrudnia minimalny limit etatów nauczycieli specjalistów?
Pytanie: Czy lekarz rodzinny może wydać zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia ucznia do wniosku o nauczanie indywidualne? Czy takie zaświadczenie może wydać tylko specjalista?
Pytanie: Czy każde dziecko z orzeczeniem o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju musi mieć zajęcia z psychologiem? Czy zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju mogą nie uwzględniać zajęć z psychologiem?