Czy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane po 1 września 2017 r. wydane na pierwszy etap edukacyjny zachowuje ważność do końca klasy III czy IV? Czy orzeczenie wydane na II etap edukacyjny, obejmujący naukę w klasach IV-VI szkoły podstawowej zachowuje ważność do końca nauki w klasie VIII? Sprawdzamy, co na to przepisy.
Dokumentowanie lekcji otwartych nie jest określone w żadnym akcie prawnym. Jednak istotne jest ustalenie, kto jest zobowiązany lub zainteresowany dokumentowaniem lekcji otwartych: nauczyciel prowadzący lekcję otwartą, dyrektor czy opiekun stażu.
Aby przygotować się do wdrażania unijnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, szkoły muszą przeanalizować istniejącą dokumentację oraz przygotować w razie potrzeby. Sprawdzamy, co się zmienia i jak należy się do tego przygotować - pomocna będzie checklista kontrolna zgodności z RODO, którą znajdą Państwo pod artykułem.
Zmiany w przepisach wprowadzone ustawą Prawo oświatowe ograniczają niektóre kompetencje poradni niepublicznych. Część opinii mogą wydawać tylko poradnie publiczne. Przeczytaj aktualny artykuł, w którym wymieniono opinie i orzeczenia, które mogą być wydawane przez niepubliczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne: Czy rodzic może wybrać poradnię psychologiczno-pedagogiczną dla dziecka?
Od nowego roku szkolnego wchodzi obowiązek ustalenia jednego programu wychowawczo-profilaktycznego. Sprawdź, co powinien zawierać program! Spradź aktualne informacje i wskazówki dotyczące programu wychowaczo-profilaktycznego w szkole.
Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego, indywidualnego nauczania oraz o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, wydane przed dniem 1 września 2017 r., zachowują ważność na okres, na jaki zostały wydane.