Aby sprawnie rozwiązywać problemy, pracownicy szkoły wyznaczeni do współpracy z policją oraz dzielnicowi powinni wspólnie ustalić wzajemnie zasady kontaktu. Aby nikt nie przekroczył swoich kompetencji, wszyscy w szkole powinni znać swoje obowiązki i uprawnienia. Poznaj zasady skutecznej współpracy z policją oraz w jakich sytuacjach warto korzystać z jej pomocy.
Był czas, że uznawano, iż dzieci nie cierpią na depresję. Prawdopodobnie powodem tego było niepoświęcanie uwagi przeżyciom dziecka. Chłopcy i dziewczęta wycofani, nadmiernie spokojni lub rozdrażnieni, byli ignorowani lub kierowani do specjalistów ze względu na uciążliwość ich zachowania. Dziś potrafimy rozróżniać depresję dziecięcą od innych problemów dziecka i proponować odpowiednią pomoc. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym depresja dziecięca różni się od smutku i przygnębienia.
Pod koniec roku szkolnego 2002/2003 miała miejsce nagłośniona przez media sprawa nękania nauczyciela – w jednym z techników grupa uczniów nałożyła mu kosz na śmieci na głowę. Jakie zadania stoją przed specjalistami z poradni, by zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości?