Gry planszowe to hit ostatnich lat. Moda na nie wróciła wraz z naturalną śmiercią popularnego chińczyka. Są nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich, rodzinnych zimowych wieczorów czy spędzania czasu przez dzieci w świetlicy szkolnej. Dziś nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą.
Internet i media społecznościowe, czyli sfera w której toczy się codzienne życie nastolatków, przekazują młodym ludziom konkretne wzorce dotyczące urody. Ekspozycja na tego typu obrazy potrafi prowadzić do negatywnych przekonań na temat własnego wyglądu, powodować niezadowolenie i przygnębienie. Oglądanie tylu "pięknych” ludzi sprawia, że nastolatkowie nie tylko zaczynają czuć się ze sobą gorzej, ale też odczuwają presję, żeby wyglądać tak jak osoby, które obserwują w sieci.
Ferie, wakacje, przerwy świąteczne, krótki dzień pracy. Tak postrzegany jest zawód nauczyciela. To tylko jedna strona medalu, niemniej niewątpliwe silny magnes przyciągający młodych do zawodu. Sprawdziliśmy, jak naprawdę wygląda sytuacja nauczycieli na rynku pracy.
Obecnie nie ma planu wprowadzania zdalnego nauczania w całym kraju. Jednak Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o wprowadzeniu ułatwień w zaliczaniu praktyk zawodowych. Umożliwiono również wprowadzanie zmian w regulaminach konkursów i olimpiad.
Ze względu na trwającą pandemię i zwiększającą się liczbę zachorowań, MEiN wprowadził zmiany w przepisach. Nowości dotyczą praktyk zawodowych oraz organizacji i regulaminów konkursów, olimpiad i sprawdzianów.
W szkołach i placówkach na terenach graniczących z Republiką Białorusi dyrektor może zawiesić zajęcia. Taka możliwość daje nowe rozporządzenie MEiN wydane ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczniom szkół przygranicznych w dziewięciu powiatach.