Polacy rozsiani całym świecie udowadniają, jak duży wpływ może mieć jednostka – niezależnie od dziedziny, w której działa. Do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy wezmą udział w konkursie edukacyjnym „zesPOLeni” organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się II Międzynarodowy Dzień Edukacji Polonijnej, podejmujący temat interdyscyplinarnych problemów warsztatu pracy nauczyciela polonijnego z obszarów: psychologii, logopedii, metodyki nauczania, glottodydaktyki oraz kulturoznawstwa. Organizatorem spotkania jest Polska Akademia Nauk Społecznych i Humanistycznych (PASSH) w Londynie.
Bez względu na okoliczności edukacja musi spełniać swoją rolę. Nie jest to łatwe zdanie w warunkach epidemiologicznych, kiedy nauka odbywa się w modelu zdalnym, albo hybrydowym. Kluczowe jest umożliwienie wszystkim uczniom korzystania z zajęć na takim samym poziomie i stworzenie nauczycielom komfortowych warunków pracy. Z wykorzystaniem monitora interaktywnego Newline, bez względu na obowiązujący model nauczania, nauczyciel pracuje tak samo.