Świadczenie „na start” – czy trzeba składać wniosek

Autor: Anna Trochimiuk

Dodano: 9 września 2019
świadczenie na start wniosek nauczyciel stażysta

Zastanawiasz się, czy musisz złożyć wniosek o wypłacenie tzw. dodatku na start? Gdzie znaleźć jego wzór, do kogo i w jakim terminie doręczyć?

Świadczenie na start przysługuje bez konieczności składania wniosku – z mocy samej ustawy. Dyrektor wypłaci to świadczenie każdemu nauczycielowi, który spełnił ustawowe warunki do jego otrzymania (art. 53a Karty Nauczyciela).

Świadczenie zostanie wypłacone w terminie do dnia 30 września roku, w którym nauczyciel rozpoczął staż.
Anna Trochimiuk
Dodano: 9 września 2019

Autor: Anna Trochimiuk

Prawnik, redaktor i autor publikacji dotyczących spraw kadrowych w szkołach i placówkach oświatowych. W 2014 r. uzyskała pozytywny wynik egzaminu zawodowego radcy prawnego.

Tematyka

Biblioteka pedagoga

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel