Artykuł przeniesiony do archiwum. Przeczytaj aktualny: Ocena efektywności indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego (IPET)
Chcąc zapewnić skuteczności działań wspierających ucznia, dla którego opracowano IPET, nie można zapominać o systematycznej kontroli i ewaluacji. Sprawdź, jak powinna przebiegać ewaluacja programu po pierwszym półroczu. Podpowiadamy, od czego zacząć i na co zwracać szczególną uwagę. Wyjaśniamy również, czy dla każdego ucznia trzeba opracować IPET i PDW oraz, co jest najważniejsze w organizacji wsparcia dla ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Jesteś pedagogiem lub psychologiem szkolnym i trudno Ci wyznaczyć granicę między pracą a wypoczynkiem? Myślisz o swoich podopiecznych także w czasie wolnym? Zajmujesz się nimi poza godzinami pracy? Jeśli tak, ten tekst pomoże Ci określić granice własnej dyspozycyjności i przywrócić work-life balance.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj aktualny artykuł: Kwalifikacje wymagane od nauczycieli specjalistów od 3 października 2023 r.
Przyjęcie do szkoły ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nakłada na dyrektora obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków nauki. Oznacza to m.in. konieczność zorganizowania pomocy specjalistów. Ustalenie czy dany nauczyciel posiada odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia określonego rodzaju zajęć nastręcza wiele trudności. W artykule dokonano szczegółowego omówienia, jakie kwalifikacje powinni posiadać nauczyciele zatrudnieni w związku z organizacją kształcenia specjalnego oraz organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Artykuł dotyczy kwalifikacji nauczycieli specjalistów zatrudnionych w szkołach ogólnodostępnych.
Z artykułu dowiesz się m.in.: