Specjaliści przygotowujący końcoworoczne oceny efektywności działań podejmowanych na rzecz uczniów często stają przed dylematem, czy dla ucznia z IPET trzeba opracować odrębnie ocenę efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W artykule wyjaśniamy zależności między oceną efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej a oceną efektywności IPET.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Obowiązek dwukrotnego dokonania wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia w trakcie roku nie oznacza, że zespół musi dwa razy zmodyfikować IPET. Modyfikacja IPET nie może nastąpić bez WOPFU, jednak WOPFU nie pociąga za sobą obowiązku wprowadzenia zmian do IPET. Sprawdź, kiedy nie trzeba modyfikować IPET po dokonaniu WOPFU.
Opracowanie indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych jest jednym z najtrudniejszych zadań, z którymi mierzą się nauczyciele i specjaliści pracujący z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wskazówki zawarte w przepisach prawa oświatowego mają bardzo ogólny charakter, dlatego pojawia się wiele pytań dotyczących nie tylko treści, ale także procedury opracowania i modyfikacji IPET. Usystematyzuj swoją wiedzę i poznaj odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, a w razie potrzeby – wykorzystaj gotowe wzory dokumentów
Przyjmuje się, że na początku roku szkolnego nauczyciele i specjaliści przeprowadzają wielospecjalistyczną ocenę funkcjonowania ucznia, która posłuży do opracowania lub modyfikacji IPET. Nasza czytelniczka zapytała, czy do opracowania modyfikacji IPET można wykorzystać WOPFU z czerwca? Okazuje się, że to możliwe. Sprawdź, wrześniowa modyfikacja IPET może zostać przeprowadzona na podstawie z WOPFU z czerwca.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.