7:30 – uśmiech na twarzy, motywacja do działania, przeświadczenie, że wszystko się uda, 12:00 – zmęczenie, przestaję panować nad sytuacją, 17:00 – problemy ze szkoły towarzyszą mi w domu. Brzmi znajomo? Korzystając z Akademii, zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci nawet w najtrudniejszych sytuacjach i da poczucie dobrze wykonanej pracy.
Akademia to zestaw szkoleń i materiałów edukacyjnych, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. Zdobywaj nową wiedzę w swoim tempie, kiedy i gdzie chcesz. Zaczynamy?
W jaki sposób pomożemy Ci odnieść sukces?
Oszczędzasz czas
Dzięki szkoleniom online Ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz, a w razie potrzeby zawsze możesz wrócić do materiałów szkoleniowych.
Będziesz regularnie podnosić kompetencje
Koszt jednego szkolenia dla nauczycieli i specjalistów to co najmniej kilkaset złotych. W Akademii dostaniesz w tej cenie 12 szkoleń dodawanych cyklicznie raz w miesiącu. Zawsze otrzymujesz imienne certyfikaty i dodatkowe materiały, które budują Twój ekspercki wizerunek.
Zapewnij sobie komfort pracy i zapobiegnij wypaleniu zawodowemu
Metody i rozwiązania, które prezentują specjaliści-praktycy, pozwolą Ci odnaleźć satysfakcję w swojej pracy.
Grudzień 2024 r.
Szkolenie „Zaburzenia sensoryczne u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” to kompendium wiedzy na temat przetwarzania bodźców przez osoby z diagnozą ASD. Ekspertka Izabela Gelleta tłumaczy w nim, jak zaburzenia SI wpływają na sposób funkcjonowania dziecka dotkniętego spektrum autyzmu. Wyjaśnia, czy każde dziecko z diagnozą ASD ma zaburzenia integracji sensorycznej oraz które zachowania dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu mogą wynikać z zaburzeń SI. Podpowiada, jakiego rodzaju bodźce mogą potęgować niepożądane zachowania wynikające z zaburzeń przetwarzania zmysłowego i w jaki sposób zorganizować miejsce nauki lub terapii. Szkolenie adresowane jest do wszystkich nauczycieli i terapeutów, którzy w swojej praktyce zawodowej mają kontakt z osobami z podejrzeniem lub diagnozą ASD. Uczestnictwo w webinarze pozwoli zdobyć wartościową wiedzę, konieczną do skutecznego nauczania i terapii, ułatwi zrozumienie postępowania podopiecznych i zaplanowanie trafnych działań dydaktycznych.
Styczeń 2025 r.
„Zachowania autoagresywne u uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” to specjalistyczne szkolenie przekazujące wiedzę na temat złożoności zachowań autoagresywnych wśród uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Szkolenie jest przeznaczone zarówno dla nauczycieli w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych, którzy chcą poznać wskazówki dotyczące rozpoznawania, rozumienia i interwencji w przypadku zachowań autoagresywnych. Ekspertka, bazując na swoim doświadczeniu, omawia kluczowe aspekty związane z neuroróżnorodnością oraz wpływem różnych czynników na zachowania uczniów.
Luty 2025 r.
W pracy każdego nauczyciela coraz częściej pojawiają się sytuacje, w których musi on sprostać wysokim wymaganiom ze strony rodziców uczniów. Warto zastanowić się, co sprawia, że niektórzy rodzice mają szczególne oczekiwania wobec szkoły, nauczycieli i systemu edukacji. Czy rzeczywiście mamy do czynienia z roszczeniowością, czy może jest to wyraz troski o dobro dziecka? Jakie mity i stereotypy na temat roszczeniowych rodziców funkcjonują w środowisku edukacyjnym? Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, którzy pragną zrozumieć przyczyny i motywacje stojące za zachowaniem roszczeniowych rodziców oraz poznać skuteczne metody współpracy i komunikacji, które pomogą zbudować pozytywne relacje oparte na wzajemnym szacunku.
Agnieszka Stefaniak-Szołyga
Neurologopeda, terapeuta karmienia, diagnosta Ados-2, pedagog specjalny. Praktyk Play Therapy, oligofrenopedagog, terapeuta Empathy Dolls, Neuroflow, SI I stopnia
Izabela Gelleta
Fizjoterapeuta, specjalista rehabilitacji ruchowej I-go. Terapeuta metod NDT-Bobath, PNF i Integracji Sensorycznej. Pedagog i wykładowca akademicki
Joanna Latosińska-Kulasek
Ekspertka z zakresu oligofrenopedagogiki, wczesnego wychowania oraz fizjoterapii, specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu
Aleksandra Rodzewicz
Ekspertka kluczowa ds pakietów diagnostycznych Instytutu Badań Edukacyjnych, logopedka, tyflopedagożka, surdopedagożka
Zyta Czechowska
Dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, pedagog specjalny, ekspertka w dziedzinie specjalnych potrzeb edukacyjnych
Skorzystaj z naszych zasobów, aby na bieżąco zyskiwać nowe umiejętności. Dołącz do osób, które czerpią przyjemność z poszerzania swojej wiedzy!
12
certyfikowanych szkoleń w roku
20
ekspertów - praktyków w roku
50
dodatkowych materiałów w roku
100%
merytorycznych porad
Więcej informacji na temat warunków korzystania Akademii znajdziesz w Regulaminie