Opublikowany niedawno projekt rozporządzenia MEN w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży. W projekcie wiele kontrowersji wywołało wykluczenie możliwości prowadzenia nauczania indywidualnego na terenie szkoły. Sprawdź, jak MEN odpowiada na zarzuty środowiska oświaty.
W związku z nową ustawą Prawo oświatowe MEN publikuje projekt kolejnego rozporządzenia. Tym razem nowa regulacja dotyczy pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i placówkach. Rozporządzenie ma wejść w życie 1 września 2017 r.
MEN opublikował projekt nowego rozporządzenia regulującego indywidualne obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz indywidualne nauczanie dzieci i młodzieży. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września 2017 r.
Zgodnie z przepisami wdrażającymi reformę systemu oświaty kuratoria mają obowiązek publikować na swojej stronie internetowej informacje o wolnych stanowiskach pracy. MEN wydał specjalny komunikat ze zbiorczą listą łączy do poszczególnych baz ofert pracy.
Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Minister Edukacji Narodowej o analizę problemu związanego z nadmierną ilością zadawanych uczniom prac domowych. Skierował również prośbę o możliwość włączenia zagadnienia zmniejszenia obciążenia uczniów tymi pracami do Planu Nadzoru Pedagogicznego na kolejny rok szkolny. Sprawdzamy, co jeszcze zawiera list Rzecznika Praw Dziecka.
Stres ma różne twarze: to spięty rodzic szykujący się do rozpoczęcia roku szkolnego; niewyspany student czekający na sesję poprawkową; turysta, który nigdy nie latał samolotem; ktoś, kto nie może się zrelaksować, bo za kilka dni podchodzi kolejny raz do egzaminu na prawo jazdy. W okresie stresu trudno nam się odprężyć, koncentrować czy wysypiać… Na szczęście są naturalne składniki, które mogą redukować napięcie, poprawiać sen i pomagają się zrelaksować bez otumaniania. Poznaj Calm Down – suplement diety zawierający kompozycję składników, które walczą z negatywnymi skutkami stresu.
Świeżo upieczeni maturzyści nie zawsze decydują się kontynuować naukę w Polsce. Coraz więcej studentów chce rozpocząć studia za granicą, a konkretnie na prestiżowych i najlepszych uczelniach świata. Jak jednak się na nie dostać? Czy jest to trudne? Sprawdzamy to w tym artykule.
Nie każdy licealista śledzi obrady sejmu, ale coraz więcej z nich zadaje pytania, które jeszcze dekadę temu padały głównie na studiach: Jakie mam prawa? Jak działa państwo? To nie przypadek. To sygnał, że młode pokolenie zaczyna domagać się wiedzy, która pozwoli im lepiej rozumieć świat — nie tylko od strony dat i definicji, ale przez pryzmat realnych mechanizmów społecznych. Właśnie w tym miejscu pojawia się Edukacja Obywatelska — często niedoceniana, a jednak istotna w wychowaniu świadomego obywatela, który nie boi się pytać, myśleć i działać.