Organizowanie półkolonii w czasie ferii zimowych

Dodano: 6 grudnia 2020
Półkolonie w czasie ferii 2021

Resort edukacji opublikował komunikat, w którym informuje o możliwości zorganizowania w szkołach i placówkach oświatowych półkolonii dla młodszych uczniów.

W czasie ferii zimowych, które odbędą się w terminie 4-17 stycznia 2021 r. dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej w szkołach i placówkach oświatowych można będzie organizować wypoczynek w formie półkolonii.

Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogą być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

Zajęcia mogą zorganizować szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące oraz organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie.

Wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl

Już wkrótce MEN, MZ GIS przedstawią dyrektorom szkół i organizatorom szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa w czasie półkolonii dla dzieci.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel