Weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków . W rozporządzeniu określono m.in. zasady odbioru oraz potwierdzania odbioru legitymacji i świadectw ukończenia szkoły w ewidencji szkolnej – niepełnoletni uczniowie mogą zrobić to samodzielnie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji konkursu publicystycznego o „Nagrodę Złotej Ryby – dla Młodych”. Udział w konkursie jest wyrazem pamięci dla Macieja Rybińskiego – wybitnego dziennikarza, publicysty, felietonisty.
W ubiegłym roku szkolnym Gdyński Samorząd finansował dodatkowe badania wśród uczniów klas 3 i 7 szkół podstawowych w zakresie analizy masy i składu ciała, wydolności fizycznej i płaskostopia. Wyniki badań są niepokojące. W związku z tym Gdyński Samorząd rozpoczął realizację „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni na lata 2018–2020”, którego celem jest zmniejszenie częstości występowania nadmiaru masy ciała oraz modyfikacja zachowań żywieniowych u dzieci i młodzieży.
Wejście w życie nowego rozporządzenia MEN w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i druków szkolnych wywołało dużo zamieszania. Zgodnie z nowymi przepisami niepełnoletni uczniowie nie mogą sami odebrać legitymacji szkolnej czy świadectwa ukończenia szkoły. Resort edukacji zapewnia, że przepisy zostaną zmienione.
Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy dotrze do 120 miast i odwiedzi w nich około 800 szkół tj. 20% wszystkich techników i liceów w całym kraju. W ciągu 10 dni spotkają się z ponad 150 000 uczniami szkół średnich – od Pomorza po Podkarpacie. Będą przekonywać młodych ludzi do zrealizowania własnego projektu społecznego, dzięki któremu uczniowie zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie.
12 września 2019 r. weszła w życie nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniów. Wprowadziła ona nowe rozwiązania prawne w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej i opieki stomatologicznej w szkołach. Nowe przepisy mają istotne znaczenie dla dyrektora szkoły i organu prowadzącego, a w szczególności – dla uczniów
W rozporządzeniu o awansie zawodowym znajduje się regulacja stanowiąca, że nauczyciel stażysta składa plan rozwoju zawodowego do 20 dni od rozpoczęcia roku szkolnego. Czy oznacza to, że do 20 września, czy 30 września – licząc dni robocze?
Akademia Arteterapii – integracyjny kurs technik arteterapii. Wieloletnie doświadczenie SensArte – Centrum Arteterapii w prowadzonych sesjach terapii przez sztukę oraz serii szkoleń pozwoliło wypracować kompleksowy kurs odpowiadający potrzebom Twoich pacjentów i klientów.
Tylko do 6 października 2019 r. możesz wziąć udział w rekrutacji na Podyplomowe Studia Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim. Studia przygotowują rezerwową kadrę kierowniczą placówek oświatowych i umożliwiają doskonalenie czynnej kadry dyrektorskiej.
1 września 2019 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia MEN w sprawie w sprawie wykazu zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych. Sprawdź, co się zmieni.