Styczeń i luty były okresem, w którym uczniowie szaleli na studniówkach. Teraz czekają ich miesiące wytężonej nauki na ostatniej prostej. Już w maju przystąpią do pierwszego, ważnego egzaminu w swoim życiu. Słowo matura wielu paraliżuje. Jak poradzić sobie ze stresem egzaminacyjnym, by zamiast o obawach móc myśleć o najdłuższych wakacjach w życiu? Pomóż uczniom poznać techniki oswajania i obniżania stresu.
Scenariusz zajęć dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego i nie tylko. Warsztaty mają na celu wyposażenie uczniów w umiejętności związane z zarządzaniem czasem, co pozwoli im zredukować egzaminy stres przez obniżenie lęku, a przede wszystkim – efektywnie wykorzystać czas, który pozostał do rozpoczęcia egzaminów.
Zestaw zawiera 5 kart pracy, które pomogą uczniom szkół ponadpodstawowych w zdefiniowaniu nasilenia stresu, określenia jego konkretnych źródeł oraz wpływu na to, jakie myśli pojawiają się na skutek napięcia. Karty pomagają również podjąć dyskusję z tzw. myślami automatycznymi, takimi, które potęgują stres i obniżają pewność siebie i swoich możliwości.
Dużymi krokami zbliżają się pierwsze egzaminy. Jak pomóc uczniom w radzeniu sobie ze stresem? Skorzystaj z naszych propozycji i wskazówek – prezentujemy artykuły i scenariusze zajęć pomocne w tym gorącym okresie.
Okres przedegzaminacyjny to czas intensywny: pełen nauki, emocji, nadziei i obaw. Dla młodzieży tym bardziej stresujący, że często muszą sprostać oczekiwaniom rodziców i nauczycieli. Poniższy tekst przedstawia postawy uczniów i dorosłych wobec egzaminów. Zawiera wskazówki dla wychowawców i specjalistów szkolnych, które pomogą im owe postawy diagnozować, a także wspierać podopiecznych emocjonalnie i wychowawczo.
Perspektywa egzaminów jest stresująca. Czasem tak bardzo, że uczniowie nie są w stanie poradzić sobie z odczuwanym napięciem. Podczas warsztatu mają możliwość oswoić stres egzaminacyjny i poznać techniki jego obniżania.
Szkolenie dla rady pedagogicznej, którego celem jest przekazanie nauczycielom najważniejszych informacji na temat profilaktyki stresu i wypalenia zawodowego oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.