W okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach nie powinny odbywać się żadne zajęcia dla uczniów. Sprawdź czy dotyczy to także zajęć realizowanych w ramach zindywidualizowanej ścieżki kształcenia.
Do Rzecznika Praw Obywatelskich coraz częściej trafiają skargi rodziców oraz apele organizacji pozarządowych dotyczące sposobu organizacji nauczania indywidualnego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Podstawowym problemem jest brak możliwości nauki w szkole.
Uczeń z nadpobudliwością psychoruchową może napotykać trudności w funkcjonowaniu w szkole. W niektórych przypadkach, mimo udzielanego wsparcia, uczestnictwo w zajęciach według planu klasy pozostaje wyzwaniem. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań może być zindywidualizowana ścieżka kształcenia. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uczeń mógł skorzystać z tej formy nauczania? Jakie dokumenty należy zgromadzić?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Sprawdź, czy niepubliczna szkoła podstawowa może odmówić organizowania zindywidualizowanej ścieżki kształcenia i zawrzeć takie informacje w statucie szkoły oraz w umowie o kształcenie z rodzicami ucznia.
akie kroki poprzedzają wydanie opinii o potrzebie realizowania zindywidualizowanej ścieżki kształcenia
Jakie kroki poprzedzają wydanie opinii o potrzebie realizowania zindywidualizowanej ścieżki kształcenia
Począwszy od 1 września 2017 r. pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w szkole polega na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu jego indywidualnych możliwości psychofizycznych i czynników środowiskowych wpływających na funkcjonowanie w szkole. Porządkujemy i przypominamy najważniejsze zmiany, które obowiązują od początku roku szkolnego.
Zasady współpracy szkoły z poradnią psychologiczno-pedagogiczną
Organizacja nauczania indywidualnego, kształcenia specjalnego oraz zindywidualizowanej ścieżki kształcenia. Zasady współpracy szkoły i pedagoga szkolnego z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.