Ćwiczenie rozwijające percepcję wzrokową, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Zadaniem dziecka jest ułożenie zdarzeń w kolejności, a następnie opowiedzenie, co znajduje się na obrazkach.
Ćwiczenie rozwijające percepcję wzrokową, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Zadaniem dziecka jest ułożenie zdarzeń w kolejności. Na karcie jest 9 obrazków.
Nauczyciel realizujący nauczanie indywidualne w zakresie danego przedmiotu powinien mieć takie same kwalifikacje, jak nauczyciel realizujący takie zajęcia w zwykłym trybie. Czy powinien posiadać kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej?
Scenariusz zajęć dla uczniów klas 3–6. Celem warsztatu jest przybliżeniem dzieciom sposobu funkcjonowania osób słabowidzących.
Scenariusz zajęć dla dzieci młodszych klas szkoły podstawowej, kształtujący umiejętność rozpoznawania, rysowania figur geometrycznych i porównywania ich wielkości. W czasie zajęć dzieci przekonają się, jak ważna jest umiejętność takiego przedstawiania figur na rysunku, aby nie powodować pozornej ich deformacji.
Od nowego roku szkolnego w klasach VII szkoły podstawowej będą realizowane zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. Czy są wytyczne do realizacji tych zajęć? Sprawdź!
Gra rozwija umiejętność nazywania i rozpoznawania emocji i uczuć oraz radzenia sobie z przegraną. Pozwala także ćwiczyć koncentrację uwagi, spostrzegawczość i współpracę w grupie.
Odkrywanie kart ze zwierzątkami. Bardzo przyjemna zabawa ćwicząca funkcje wzrokowe i pamięć. Do wykorzystania na zajęciach indywidualnych lub w grupie.
Gra ćwicząca funkcje wzrokowe i pamięć. Do wykorzystania na zajęciach indywidualnych lub w grupie.
Zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Układanie puzzli ćwiczy funkcje wzrokowe, myślenie logiczne oraz orientację przestrzenną.
Grafomotoryka. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie obrazka zgodnie z kodem.
Ćwiczenie z wykorzystaniem butów, wody, gumki, kluczy, klocka i mleka.
Ćwiczenie doskonalące umiejętność czytania. Zadaniem dziecka jest dzielenie wyrazów na sylaby i układanie ich w odpowiedniej kolejności.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.