W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowano nowe teksty jednolite ustawy o systemie oświaty oraz ważnych rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej. Pamiętaj, aby posługiwać się nowymi numerami Dziennika Ustaw.
W czerwcu 2019 r. ogłoszono nowy tekst jednolity Kodeksu Pracy oraz ustawy Prawo oświatowe. Od momentu ogłoszenia tekstów jednolitych należy posługiwać się nowymi numerami Dziennika Ustaw.
Ustawa z 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw wprowadza wiele nowych rozwiązań, jak m.in. konieczność dokonywania diagnozy programu wychowawczo-profilaktycznego czy zapewnienie pomieszczeń do spożywania posiłków przez uczniów. Przedstawiamy szczegóły zmian.
Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 weszło w życie kilka istotnych dla nauczycieli zmian w prawie oświatowym. Dotyczą one głównie Karty Nauczyciela, ale nie tylko. Przedstawiamy praktyczną tabelę ze zmianami, a także artykuły, w których szczegółowo można się o nich dowiedzieć.
Projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe przewiduje duże zmiany m.in. w kształceniu zawodowym, praktycznej nauce zawodu czy dopuszczaniu podręczników. Zmiany obejmą również organizację opieki stomatologicznej oraz stołówek szkolnych. Poznaj 10 obszarów zmian w prawie oświatowym.
Od 1 stycznia 2018 roku o urlop dla poratowania zdrowia będzie można wystąpić tylko w związku z wystąpieniem choroby zawodowej i tylko po uzyskaniu orzeczenia od lekarza medycyny pracy. Sprawdź, co się zmienia.
Sprawdź, jakie przepisy obligują przedszkole niepubliczne do udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Dowiedz się, co się zmieni w innowacjach pedagogicznych od nowego roku szkolnego oraz kto będzie podejmować decyzje w ich sprawie.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.