Niektóre dzieci uczęszczają jednocześnie na terapię logopedyczną i terapię SI. Warto wówczas wykorzystywać możliwości jednych i drugich zajęć. Najlepiej robić to poprzez ustalenie między terapeutami, które elementy z logopedii zastosować na terapii SI i odwrotnie. Integracja sensoryczna i terapia logopedyczna nie powinny istnieć w oderwaniu od siebie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwracać uwagę organizując zajęcia z SI dla dzieci objętych terapią logopedyczną.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
W przypadku dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej ważne jest odpowiednie zorganizowanie otaczającego ich środowiska. Dlatego ważna jest współpraca integracji sensorycznej z przedszkolem i szkołą. W artykule omówiono możliwości współpracy terapeuty integracji sensorycznej z przedszkolem i szkołą. Wyjaśniono, na czym powinna polegać współpraca terapeuty integracji sensorycznej z przedszkolem i szkołą. Dowiesz się, jak powinna wyglądać oferta współpracy, aby odpowiadała na potrzeby dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej.
Przepisy prawa oświatowego zobowiązują przedszkole do realizacji zalecanych przez poradnię zajęć rewalidacyjnych. Jeżeli więc takie jest wskazanie, dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach integracji sensorycznej. Prawodawca nie określił jednak, jakie wyposażenie musi posiadać przedszkole, w którym prowadzi się SI. Czy decyzję w tym zakresie podejmuje terapeuta integracji sensorycznej? Sprawdź, gdzie szukać wskazówek, jaki jest wymagany sprzęt do integracji sensorycznej w przedszkolu.
Karty dla dzieci przedszkolnych oraz w trudniejszej wersji dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Ćwiczenie motoryki małej. Zabawa sprawdza się na zajęciach integracji sensorycznej. W łatwiejszej wersji ćwiczenia dziecko po prostu wypełnia kształty liścia, winogrona i kwiatka plasteliną. W trudniejszej próbujemy zachęcić je do cieniowania plasteliną, tworzenia fantazyjnych kształtów, kropek, szlaczków itp.
Karty dla dzieci przedszkolnych oraz dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Ćwiczenie motoryki małej. Zabawa sprawdza się na zajęciach integracji sensorycznej. Dziecko wypełnia obrazki misia, królika i kota plasteliną.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.