Jaki zawód wykonuję, to zestaw gier dla uczniów klas I-III. Zestaw składa się z kart ilustrujących przedstawicieli różnych zawodów, szablonów opasek na głowę oraz instrukcji następujących gier: 1. Nie wiem, kim jestem 2. Zawodowe kalambury3. Zawodowa przygoda 4. Potrzebne zawody. Instrukcje do gier to przykładowe propozycje. Nauczyciel może dowolnie modyfikować założenia gry, tak aby jej przebieg odpowiadał celom zajęć, w czasie których wykorzystuje karty.
Więcej kart pracy oraz scenariuszy zajęć znajdziesz w magazynie Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej
Scenariusz pochodzi z magazynu Nowoczesne Doradztwo Zawodowe w Szkole Podstawowej.
Scenariusz zajęć dla uczniów klas VII–VIII. Celem głównym jest przygotowanie uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowego. W czacie zajęć uczniowie m.in. poznają metodę perspektywicznego myślenia i wykorzystuje ją w praktyce i nauczą się określać korzyści z realizacji swoich planów edukacyjno-zawodowych.
Scenariusz jest przeznaczony do pracy indywidualnej i w parach przy realizacji następujących treści programowych z zakresu doradztwa zawodowego dla klas VII–VIII, uczeń: dokonuje wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej samodzielnie lub przy wsparciu doradczym; określa cele i plany edukacyjno-zawodowe, uwzględniając własne zasoby; planuje ścieżkę edukacyjno-zawodową, uwzględniając konsekwencje podjętych wyborów, załącznik nr 3 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego (Dz.U. z 2019 r. poz. 325).
Scenariusz pochodzi z nr 21 czasopisma Nowoczesne Doradztwo w Szkole Podstawowej. Wejdź na www.doradztwoszkolne.pl i uzyskaj dostęp do większej liczby scenariuszy oraz porad na temat udzielania doradztwa zawodowego w szkole podstawowej.