Kierownik i opiekun wycieczki, tak jak każdy nauczyciel, podlega różnym rodzajom odpowiedzialności prawnej, jeśli swoim zachowaniem na wycieczce naruszy obowiązki ustalone przepisami prawa. Uchybienia w realizacji powierzonych nauczycielowi obowiązków można podzielić na odpowiedzialność: porządkową, dyscyplinarną, karną i cywilną. Poznaj szczegóły!
Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2021 r. poz. 1762)
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Organizacja wycieczek szkolnych to nie tylko doskonała okazja do nauki poza klasą, ale także sposób na rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów. Każda wycieczka musi być zorganizowana i zrealizowana w trakcie roku szkolnego zgodnie z przepisami określonymi w rozporządzeniu MEN z 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki. W artykule przedstawimy najważniejsze zasady dotyczące organizacji i realizacji wycieczek szkolnych.
Organizacja wycieczek szkolnych to wielkie wyzwanie przed nauczycielami. Na co zwracać szczególną uwagę? O czym nie można zapominać? O tym w artykule.
W ramach programu będzie można uzyskać wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa. Umożliwi to realizację zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły określa projekt rozporządzenia w tej sprawie. Wnioski należy złożyć do 30 maja.
Poznaj 6 nowych rozwiązań w projekcie rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki.
Pełnoletni uczeń na zagranicznej wycieczce szkolnej został przyłapany na paleniu marihuany. Dowiedz się, czy po powrocie do kraju szkoła musi zawiadomić policję, czy wystarczą działania wychowawczo-profilaktyczne.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.