Lista uczniów to alfabetyczny wykaz nazwisk i imion wraz z miejscem na uwagi. Możesz zanotować w nich kluczowe informacje na temat danego ucznia.
Jak odkryć ucznia przeciętnego? Jak sprawić, aby czuł się ważny? Jak wspierać go w rozwoju? Podczas szkolenia nauczyciele będą mogli poznać najskuteczniejsze strategie krok po kroku.
W grupie społecznej, jaką jest klasa, konflikty pojawiają się dość często. Choć ich przyczyny i częstotliwość mogą być różne, zawsze dostarczają cennych informacji o relacjach, potrzebach i deficytach podopiecznych. Są jednocześnie ważnym elementem ich rozwoju społecznego. Dlatego, zamiast obawiać się konfliktów lub udawać, że nie istnieją, lepiej pomagać uczniom w ich rozwiązywaniu.
Scenariusz warsztatu dla uczniów na temat funkcjonowania w sytuacji konfliktu. Uczestnicy wykorzystują własne doświadczenia, aby lepiej zrozumieć swoje emocje i zachowanie podczas przeżywanych sporów. Uczą się szybciej i lepiej rozwiązywać konflikty.
Scenariusz warsztatu dla uczniów. Zawiera pomysły na organizację dowolnego wydarzenia szkolnego, które uczniowie samodzielnie planują i organizują.
Ostatni tydzień przed wakacjami jest czasem „pomiędzy” – pomiędzy już wystawionymi ocenami a nadchodzącymi wakacjami. Wszystko jest przesądzone, więc uczniowie nie chcą się uczyć. Nauczyciele jednak nadal prowadzą lekcje, bo zajęcia muszą się odbywać. Co można zaproponować klasom w tych dniach, aby był to czas wykorzystany efektywnie, a jednocześnie ciekawy dla wszystkich?
Dowiedz się, czy szkoła odpowiada za ucznia, który samodzielnie opuścił teren szkoły w trakcie trwania zajęć lekcyjnych.
Nauczyciele mają obowiązek informowania uczniów i ich rodziców o rocznych ocenach przewidywanych na podstawie art. 44g ust. 1 ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którym przed rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca oddziału informują ucznia i jego rodziców o:
Samorząd uczniowski istnieje w każdej polskiej szkole. Istnieje, ale czy działa? Instytucja, która ma wielki potencjał, często jest traktowana jako organizator szkolnych wydarzeń. Co zrobić, żeby w szkołach samorządy zaczęły być naprawdę uczniowskie?
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.