Zakres zadań realizowanych przez terapeutę pedagogicznego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Opracowując sprawozdanie z pracy terapeuty pedagogicznego warto odwołać odwoływać się do wymienionych w rozporządzeniu zadań, wskazując jak były realizowane. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego.
Udostępniony wzór stanowi przykładowy szablon sprawozdania. Terapeuta pedagogiczny, tak jak każdy specjalista pracujący z uczniami, powinien przed sformułowaniem oceny stopnia realizacji celów i ustaleniu wniosków do dalszej pracy, przeprowadzić ewaluację prowadzonych zajęć.
Wykorzystaj również:
Podsumowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest kluczowym warunkiem do oceny efektywności. Nauczycielom, którzy są zobowiązani do przygotowania sprawozdania z podejmowanych działań przekazujemy przykład podsumowania. Uwzględniano w nim m.in. wsparcie zapewniane w związku z przybyciem do Polski uczniów z Ukrainy, którzy wciąż są zapisywani do polskich szkół.
Sprawozdanie zostało podzielone na części:
Zakres zadań realizowanych przez nauczyciela wspomagającego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Opracowując sprawozdanie z pracy nauczyciela wspomagającego warto odwołać odwoływać się do wskazanych w nim zadań, jednak równie istotne jest wykazanie innych realizowanych zadań oraz wniosków i rekomendacji do dalszej praca. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy nauczyciela wspomagającego.
Zakres zadań realizowanych przez pedagoga specjalnego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Opracowując sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego warto odwołać odwoływać się do wymienionych w rozporządzeniu zadań, wskazując jak były realizowane. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego.
Przeczytaj również:
Prawo oświatowe nie wymaga tworzenia sprawozdań z pracy pedagoga szkolnego w każdym roku szkolnym. Jednak w praktyce dyrektorzy szkół często wprowadzają takie wymogi – mają do tego prawo. Sprawdź, jak może wyglądać przykładowe roczne sprawozdanie pedagoga szkolnego. Prezentowane dokumenty to jedynie przykład, który wymaga indywidualizacji i dostosowania do realizacji zadań konkretnego nauczyciela.
Sprawozdanie z pracy nauczyciela po każdym półroczu jest powszechną praktyką w większości szkół. I choć często samo hasło „analiza pracy” może powodować ciarki na plecach, to często spotykam się z podejściem, że sam proces pisania bywa przyjemny. Półroczna samoocena psychologa/pedagoga może unaocznić jego dokonania i sukcesy na rzecz dzieci i młodzieży. Sprawdź, jak samoocenę mogą przeprowadzić psycholog i pedagog szkolny.
Z artykułu dowiesz się:
Pobierz:
Roczne sprawozdanie z pracy psychologa i pedagoga szkolnego powinno uwzględniać wszystkie aspekty pracy w danym roku szkolnym, w tym także analizę działań podejmowanych w formie zdalnej. Pobierz przykładowy wzór sprawozdania z pracy psychologiczno-pedagogicznej.
W większości szkół nauczyciele specjaliści mają obowiązek sporządzania półrocznego i rocznego sprawozdania ze swojej pracy. Realizacja tego zadania wymaga uwzględnienia konkretnych informacji o konkretnych uczniach. Sprawdź, czy mogą zostać one ujawnione radzie pedagogicznej czy należy raczej pamiętać o ich anonimizacji.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Roczne sprawozdanie z pracy pedagoga szkolnego powinno uwzględniać wszystkie aspekty jego pracy w danym roku szkolnym, w tym także analizę działań podejmowanych w formie zdalnej. Co do zasady wytyczne w tym zakresie powinien ustalić dyrektor szkoły. Jeśli takich wytycznych nie ustalono, należy kierować się przede wszystkim zapisami zawartymi w planie pracy.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.