Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania tegorocznych egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego.
24 kwietnia 2020 r. podczas konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej ogłoszono harmonogram tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Sprawdź, kiedy odbędą się egzaminy.
Egzaminy maturalne to okres, który trudno porównać do jakiegokolwiek innego w całej edukacji. Niepewność towarzyszy maturzyście na każdym kroku – czy wystarczająco się przygotował, czy wybrał odpowiednie przedmioty, czy wyniki pozwolą dostać się na wymarzony kierunek studiów. Obecnie poziom stresu podbija dodatkowo stan epidemii. Wiadomo już, że egzaminy nie odbędą się w maju, ale dokładny termin wciąż nie jest znany.
Zestaw zawiera trzy karty pracy przeznaczone dla uczniów klas maturalnych. Regularne wypełnianie kart pracy oraz stosowanie się do zaleceń ułatwi maturzystom przygotowanie się do egzaminów.
Uczniowie i nauczyciele nie wrócą do szkół i placówek oświatowych po świętach wielkanocnych. Egzamin ósmoklasisty i matura nie odbędą się terminach wyznaczonych w harmonogramie.
W wielu szkołach uczniowie już w pierwszej klasie wskazują, które przedmioty będą realizować w zakresie rozszerzonym. Zdarza się jednak, że już w drugiej klasie chce zrezygnować z części z nich lub zastąpić je innymi. Czy jest to dopuszczalne? Jakie informacje wychowawca musi przekazać uczniom liceum ogólnokształcącego przed podjęciem decyzji?
Jak wynika z najnowszych nowelizacji rozporządzeń MEN każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Przedstawiamy 2 ważne zmiany dotyczące komisji egzaminacyjnych na najbliższe egzaminy ósmoklasisty, gimnazjalny i maturalny.
W związku z planowanym na kwiecień br. strajkiem nauczycieli, MEN wprowadza zmiany w wyznaczaniu składu komisji egzaminacyjnych – będzie można wyznaczać egzaminatorów spoza szkoły. Sprawdzamy szczegóły zmian.
Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła harmonogram przeprowadzania egzaminów w 2019 r.: ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz maturalnego. I tak egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 15 kwietnia do 17 kwietnia.
Egzaminy maturalne potrwają od 4 do 25 maja br. i odbywać się będą w starej i nowej formule. Poznaj szczegóły.
Dużymi krokami zbliżają się pierwsze egzaminy. Jak pomóc uczniom w radzeniu sobie ze stresem? Skorzystaj z naszych propozycji i wskazówek – prezentujemy artykuły i scenariusze zajęć pomocne w tym gorącym okresie.
Scenariusz zajęć dla uczniów, którzy wkrótce mają przystąpić do egzaminów. Przedstawione w nim techniki efektywnego zarządzania własnym czasem pomagają obniżyć poziom lęku i zredukować stres egzaminacyjny.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.