Nauka zdalna do 26 kwietnia. Egzamin ósmoklasisty i matury w późniejszym terminie

Dodano: 9 kwietnia 2020
matura 2020

Uczniowie i nauczyciele nie wrócą do szkół i placówek oświatowych po świętach wielkanocnych. Egzamin ósmoklasisty i matura nie odbędą się  terminach wyznaczonych w harmonogramie.  

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020 r. Premier oraz Minister Edukacji Narodowej poinformowali o przedłużeniu czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych do 26 kwietnia 2020 r. Egzamin ósmoklasisty, matury oraz egzaminy zawodowe odbędą się w późniejszych terminach. Zostaną podane do wiadomości co najmniej na 3 tygodnie przed terminem.

Minister Edukacji Narodowej zapewnił, że uczniowie i nauczyciele o nowych terminach egzaminów zostaną poinformowani z dużym wyprzedzeniem – co najmniej trzech tygodni.

Dodano również, że obecnie nie przewiduje się przedłużenia trwania roku szkolnego. Nie wyklucza się także przekazywania świadectw szkolnych drogą elektroniczną.

Premier przypomniał, że nie można wykluczyć wydłużenia okresu w którym obowiązuje ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych.
Opracowała: Marta Wysocka

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel