Kształcenie ucznia z niepełnosprawnością powinno odbywać się na podstawie indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego. IPET powinien określać zakres dostosowania wymagań edukacyjnych niezbędnych do otrzymania poszczególnych śródrocznych i rocznych ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych, wynikających z realizowanego przez nauczyciela programu nauczania. Dostosowania mają być odpowiednie do potrzeb ucznia, w tym programu nauczania zawodu oraz praktyk zawodowych. Czy dostosowanie dotyczy także egzaminu zawodowego oraz matury?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wytyczne sanitarne, których należy przestrzegać podczas egzaminów ósmoklasisty, egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych w 2021 r.
W skład zespołu nadzorującego część pisemną egzaminu zawodowego, w przypadku zespołu nadzorującego powołanego w szkole, wchodzi co najmniej dwóch nauczycieli. Jeden z nich musi być zatrudniony w innej szkole. Sprawdź, na jakiej podstawie ten nauczyciel może zostać zwolniony z zajęć w miejscu pracy, aby zgodnie z prawem uczestniczyć w egzaminie w innej placówce.
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania tegorocznych egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego.
24 kwietnia 2020 r. podczas konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej ogłoszono harmonogram tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego. Sprawdź, kiedy odbędą się egzaminy.
Uczniowie i nauczyciele nie wrócą do szkół i placówek oświatowych po świętach wielkanocnych. Egzamin ósmoklasisty i matura nie odbędą się terminach wyznaczonych w harmonogramie.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.