Praca wychowawcza w szkole musi nadążać za pojawiającymi się problemami uczniów. Znakiem czasu bez wątpienia jest rewolucja komputerowa ogarniająca różne sfery życia nie tylko dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Podpowiadamy w jaki sposób chronić dzieci przed cyberuzależnieniem i cyberprzemocą – zarówno w szkole, jak i w domu.
Przemoc w sieci staje się coraz poważniejszym problemem i zagrożeniem dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W związku z tym, że wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwija się ono dynamicznie i przybiera na sile, każda szkoła w trosce o bezpieczeństwo swoich uczniów powinna dostrzec problem, podejmować działania profilaktyczne oraz szybko interweniować w sytuacji, gdy ten problem się pojawi.
Celem kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka jest nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży – obniżenie poziomu agresji w szkole.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę opublikowała raport będący aktualną diagnozą zagrożeń bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce.
Ruszyła ogólnoeuropejska kampania wymierzona w proceder szantażu i wymuszeń seksualnych online popełnianych na dzieciach i młodzieży. Kampania ma na celu podniesienie społecznej świadomości co do stopnia zagrożenia oraz skali przedmiotowego zjawiska, jak również uczulenie młodych osób na to zjawisko oraz, w przypadku gdy staną się pokrzywdzonymi, gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.