Przepisy prawa oświatowego zawierają regulacje dotyczące prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej w publicznych. W przypadku przedszkoli niepublicznych sytuacja jest bardziej skomplikowana. Sprawdź, kiedy zasady dokonywania wpisów w dzienniku określa statut, a kiedy trzeba stosować się do wytycznych zawartych w rozporządzeniu.
Z artykułu dowiesz się:
Przyjęcie do przedszkola dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nakłada na placówkę obowiązek organizowania zajęć zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznej. Sprawdź, czy prowadzenie niektórych zajęć można powierzyć zewnętrznemu ośrodkowi?
Obowiązek organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej budzi wiele wątpliwości. Dyrektorzy zastanawiają się, jak powinni postąpić w przypadku doręczenia do przedszkola opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wyjaśniamy zasady obowiązujące od 1 września 2019 r.
IPET powinien być opracowany w terminie do 30 dni od dnia złożenia w przedszkolu orzeczenia, a po tym terminie niezwłocznie realizowany. Ale czy w okresie przerwy wakacyjnej jest konieczność prowadzenia zajęć, a tym samym realizacji IPET? Sprawdzamy na przykładzie przedszkola niepublicznego.
Już od 1 stycznia 2019 r. w placówkach niepublicznych będzie można nawiązać współpracę z nauczycielami realizującymi nie więcej niż 4 godziny dydaktyczne tygodniowo na innej podstawie niż umowa o pracę. Przedstawiamy szczegóły zmian w przepisach!
Wszystkie osoby zajmujące stanowisko nauczycielskie w przedszkolach publicznych i niepublicznych od 1 września 2018 r. powinny być zatrudnione na podstawie umowy o pracę. W przypadku zajęć dodatkowych oraz zajęć prowadzonych przez osoby, które nie zajmują stanowisk nauczycielskich, możliwe jest odstąpienie od nawiązania stosunku pracy, o ile osoba je prowadząca nie jest nauczycielem a nawiązany stosunek nie wypełnia wszelkich cech stosunku pracy.
Sprawdź, jakie przepisy obligują przedszkole niepubliczne do udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.