Grafomotoryka, rysowanie po śladzie. Usprawnianie motoryki małej, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Grafomotoryka, labirynt. Ćwiczenie usprawnia motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową.
Grafomotoryka, labirynt. Usprawnianie motoryki małej, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Zestaw pięciu kolorowanek o tematyce zimowej. Kolorowanki to doskonałe ćwiczenie wspierające rozwój sprawności dziecka. W czasie pracy kredką dziecko odbywa trening motoryki małej. Oprócz tego ćwiczy koordynację oko-ręka, która jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności.
Ćwiczenie sprawności manualnej. Dziecko przeplata sznurki przez dziurki w obrazkach.
Film skierowany do młodszych uczniów. Miś policjant w przystępny sposób tłumaczy, jak zachować się w przypadku zagrożenia, w jakich sytuacjach skorzystać z numeru alarmowego oraz czego i kogo należy unikać.
Konflikt wpisany jest w rozwój człowieka, także człowieka w wieku przedszkolnym. Jak sobie poradzić z konfliktami między maluchami? Co warto wiedzieć na ten temat?
Przepisy prawa oświatowego nie określają wymiaru zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu. Wskazują jednak, ile powinny trwać, ponieważ powinien być on dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka. Sprawdź, jak zorganizować zajęcia rewalidacyjne dla dziecka 3-letniego. Dowiedz się, ile powinny trwać zajęcia rewalidacyjne dla 3-latka.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Pobierz:
Przeczytaj również:
Sprawdź, czy nauczyciel wspierający w przedszkolu, który jest w trakcie podyplomowych studiów na kierunku oligofrenopedagogika, może prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.
Jedną z form dostosowania działań przedszkola do potrzeb dziecka jest indywidualne przygotowanie przedszkolne, organizowane na podstawie orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Poznaj obowiązki nauczycieli w zakresie umożliwiania dziecku integracji ze środowiskiem przedszkolnym.
Radzenie sobie z agresją wśród dzieci jest wyzwaniem dla nauczycieli, niezależnie od wieku dziecka. W przedszkolu zachowania agresywne mogą manifestować się w różny sposób. Nie wynikają jednak ze złej woli dziecka, lecz są reakcją na określone przeżycia i doświadczenia. Dowiedz się, skąd bierze się agresja fizyczna dziecka, jak pomóc dziecku oraz w jaki sposób wspierać rodziców.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co robić, gdy dziecko w przedszkolu jest agresywne, przeczytaj artykuł
Planowanie pracy zespołu jest ważnym zadaniem z punktu widzenia funkcjonowania całego zespołu WWRD, jak i podejmowanych działań w kontekście wspieranego dziecka i jego rodziny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, planując pracę zespołu WWRD?
Świat dziecięcych przeżyć obfituje w zmienność i nietrwałość. Dziecko szybko doświadcza różnych emocji, które tworzą się, zanikają lub przekształcają w inne. Pomocą w przygotowaniu dzieci do nazywania i okazywania różnych, również trudnych emocji, może być książka Doroty Gellner Myszka.
Jakie przybory warto dokupić do przedszkola przed 1 września? Oto kilka pomysłów na uzupełnienie wyposażenia przedszkola, które będą nieocenioną pomocą w prowadzeniu zajęć, rozwijaniu umiejętności dzieci i współpracy z rodzicami.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.