Zakres zadań realizowanych przez nauczyciela wspomagającego w przedszkolu określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Opracowując sprawozdanie z pracy nauczyciela wspomagającego w przedszkolu, należy uwzględnić zadania wynikające z tego rozporządzenia, ale równie ważne jest dostosowanie dokumentu do specyfiki pracy w konkretnej placówce i indywidualnych potrzeb dzieci oraz grupy przedszkolnej. Niniejszy dokument to przykład, który wymaga dostosowania do rzeczywistej pracy danego nauczyciela. Warto w nim zawrzeć zarówno realizację obowiązków, jak i dodatkowe zadania, które były podejmowane w trakcie roku szkolnego, a także wnioski i rekomendacje do dalszej pracy. Przykład ten stanowi bazę, która powinna być modyfikowana zgodnie z potrzebami konkretnego nauczyciela oraz specyfiką jego działań w przedszkolu.
Wykorzystaj również:
Przepisy prawa oświatowego nie wskazują na obowiązek sporządzania sprawozdania z pracy nauczycieli po każdym półroczu. W wielu przedszkolach i szkołach takie wymaganie wprowadza jednak dyrektor szkoły. Sprawdź, jak może wyglądać przykładowe sprawozdanie psychologa i pedagoga szkolnego po I półroczu.
Przeczytaj artykuł:
Zakres zadań realizowanych przez terapeutę pedagogicznego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Opracowując sprawozdanie z pracy terapeuty pedagogicznego warto odwołać odwoływać się do wymienionych w rozporządzeniu zadań, wskazując jak były realizowane. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego.
Udostępniony wzór stanowi przykładowy szablon sprawozdania. Terapeuta pedagogiczny, tak jak każdy specjalista pracujący z uczniami, powinien przed sformułowaniem oceny stopnia realizacji celów i ustaleniu wniosków do dalszej pracy, przeprowadzić ewaluację prowadzonych zajęć.
Zakres zadań realizowanych przez nauczyciela wspomagającego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Opracowując sprawozdanie z pracy nauczyciela wspomagającego warto odwołać odwoływać się do wskazanych w nim zadań, jednak równie istotne jest wykazanie innych realizowanych zadań oraz wniosków i rekomendacji do dalszej praca. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy nauczyciela wspomagającego.
Zakres zadań realizowanych przez pedagoga specjalnego określa rozporządzenie MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Opracowując sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego warto odwołać odwoływać się do wymienionych w rozporządzeniu zadań, wskazując jak były realizowane. Pobierz przykładowe sprawozdanie z pracy pedagoga specjalnego.
Przeczytaj również:
Prawo oświatowe nie wymaga tworzenia sprawozdań z pracy pedagoga szkolnego w każdym roku szkolnym. Jednak w praktyce dyrektorzy szkół często wprowadzają takie wymogi – mają do tego prawo. Sprawdź, jak może wyglądać przykładowe roczne sprawozdanie pedagoga szkolnego. Prezentowane dokumenty to jedynie przykład, który wymaga indywidualizacji i dostosowania do realizacji zadań konkretnego nauczyciela.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.