Ostatnie tygodnie roku szkolnego to istne szaleństwo. W tym roku to dodatkowo prawdziwy maraton: ekspresowe poprawianie ocen przeplata się z gorączkowym kończeniem programów z poszczególnych przedmiotów. Kucie, stres i przemęczenie – byle wytrwać. Czy czerwiec w szkołach może być inny? Czy można wyluzować i nie fundować uczniom, którzy niemal cały rok spędzili w rozłące, tak ogromnego stresu?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z przygotowaniami do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 oraz organizacją pracy szkół od 1 września 2020 r.
Minister Edukacji Narodowej poinformował o działaniach podejmowanych w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/20201. MEN zapowiedział trzy warianty funkcjonowania szkół, a GIS wydał wytyczne sanitarne.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2020/2021. Sprawdź, kiedy rozpoczną się ferie zimowe i w takich terminach zostaną przeprowadzone egzaminy.
W poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej poinformować, że kształcenie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zostanie przedłużone do 26 czerwca 2020 r. Oznacza to, że uczniowie nie wrócą na stacjonarne lekcje w tym roku szkolnym. W każdej szkole muszą być natomiast organizowane konsultacje dla chętnych uczniów.
Powrót do szkoły po wakacjach letnich jest wyzwaniem. Oznacza bowiem konieczność porzucenia beztroskiego, nieuregulowanego trybu życia i podjęcie na nowo nie zawsze lubianych obowiązków. Jak przetrwać pierwsze tygodnie?
W roku 2019 dzień 1 września przypada na niedzielę. Oznacza to, że rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych nastąpi dopiero 2 września. A skoro tak – którą datę należy uznać za dzień rozpoczęcia stażu nauczyciela, który będzie ubiegał się o kolejny stopień awansu zawodowego?
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Uczniowie odbiorą więc świadectwa w środę 19 czerwca br.
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze mają zakończyć się w tym roku szkolnym 19 czerwca, a okres ferii letnich wydłuży się o jeden dzień – tak wynika z projektu rozporządzenia MEN. Sprawdzamy szczegóły zmian!
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w roku szkolnym 2018/2019, termin 21 czerwca 2019 r. nie zmieni się. Dzień ten nie może być ustalony przez dyrektora szkoły jako dzień wolny.
Według resortu edukacji najważniejsze sprawy na rok szkolny 2018/2019 to m.in. podwyżki dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej i zmiany w egzaminach. Za resortem przedstawiamy podstawowe zadania i plany na najbliższy rok szkolny.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019. Sprawdź wszystkie szkolne terminy.
Znamy już terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2018/2019.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.