Zajęcia w szkołach kończą się 19 czerwca

Dodano: 13 czerwca 2019
koniec roku szkolnego 2018/2019

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Uczniowie odbiorą więc świadectwa w środę 19 czerwca br.

Stara zasada będzie obowiązywać

Jak poinformował resort edukacji, utrzymana została zasada, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca. Wprowadzono jednak przepis szczegółowy, który stanowi, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. 

Nie zmienia się termin wakacji

Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. W tym roku kalendarzowym uczniowie pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

Rozporządzenie wchodzi w życie 13 czerwca 2019. 
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. poz. 1094).
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. poz. 1093).
Opracowanie: Monika Fidler

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel