Nieobecność nauczyciela pracującego z uczniami klas I-III powoduje konieczność przydzielenia innemu nauczycielowi doraźnych zastępstw. Obecnie, ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację, coraz trudniej jest przydzielać takie zastępstwa nauczycielom posiadającym kwalifikacje do prowadzenia zajęć w ramach nauczania zintegrowanego. Rozwiązaniem może być przydzielenie doraźnych zastępstw nauczycielowi wspomagającemu.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Pod koniec roku szkolnego nauczyciele często są już zmęczeni wystawianiem ocen, sprawdzaniem klasówek, a często trzeba również brać udział w długich posiedzeniach rady pedagogicznej. Zdarza się, że nauczyciele nie pojawiają się na nich bądź opuszczają je w trakcie trwania. Sprawdzamy, jakie konsekwencje czekają nauczyciela, który opuszcza posiedzenie rady pedagogicznej lub się na niej nie pojawia.
Przepisy oświatowe nie regulują kwestii wystawiania ocen klasyfikacyjnych za nieobecnego nauczyciela. Kto więc w takiej sytuacji powinien wystawić uczniom oceny? Sprawdzamy szczegóły!
Nauczyciel może być zobowiązany do udziału w sierpniowym posiedzeniu rady pedagogicznej. Jednak często zdarza się, że nauczyciele w tym czasie przebywają jeszcze na wakacyjnych wyjazdach. Sprawdzamy, kiedy dyrektor może wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec nauczyciela nieobecnego na radzie.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.