Radzenie sobie z agresją wśród dzieci jest wyzwaniem dla nauczycieli, niezależnie od wieku dziecka. W przedszkolu zachowania agresywne mogą manifestować się w różny sposób. Nie wynikają jednak ze złej woli dziecka, lecz są reakcją na określone przeżycia i doświadczenia. Dowiedz się, skąd bierze się agresja fizyczna dziecka, jak pomóc dziecku oraz w jaki sposób wspierać rodziców.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co robić, gdy dziecko w przedszkolu jest agresywne, przeczytaj artykuł
Jeżeli wiedza i umiejętności są bramą do satysfakcjonującego życia, to emocje są do tej bramy kluczem. Jakie jest znaczenie potrzeb i emocji w procesie uczenia się i socjalizacji? O tym oraz o roli nauczyciela w rozpoznawaniu potrzeb ucznia przeczytasz w artykule.
Zwiększone nasilenie ekspresji emocji z kręgu złości w okresie dorastania jest naturalne. Dowiedz się, dlaczego tak jest i jak rozmawiać z nastolatkami, by ich emocje nie prowadziły do zachowań przynoszących niepotrzebne szkody.
Emocje, które odczuwamy, to ważne komunikaty dla nas samych i naszego otoczenia. Zajęcia posłużą ćwiczeniu uważności w obserwowaniu uczuć i emocji innych osób, a także poszukiwaniu sposobów na radzenie sobie w trudnych chwilach. Co zrobić, aby jednak się uśmiechnąć…
Niepokojącym zjawiskiem jest obniżanie się wieku dzieci chorujących na depresję. Sprawdź, jakie są przyczyny depresji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dowiedz się, na co zwrócić uwagę rodziców.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.