Kwestia nazewnictwa, które zajęcia należy traktować jako dydaktyczne, nie została precyzyjnie rozstrzygnięta w przepisach. W różnych aktach prawnych stosowane są różne terminy na określenie zajęć prowadzonych przez nauczycieli, np. obowiązkowe zajęcia edukacyjne, zajęcia specjalistyczne, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia wychowawcze, opiekuńcze. Warto mieć świadomość, że w przepisach prawa oświatowego nie ma jednej definicji zajęć dydaktycznych.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano Kalendarz roku szkolnego 2019/2020. Sprawdź, kiedy rozpoczynają się zajęcia oraz w jakich terminach wypadają ferie zimowe oraz wakacje.
Ferie zimowe są czasem wolnym dla uczniów i nie powinno się w tym czasie organizować zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zdarza się jednak, że placówka chce zorganizować dodatkowe zajęcia – czy w takiej sytuacji można nauczycieli wezwać do pracy? Przedstawiamy szczegóły.
Z końcem listopada br. zaczęły obowiązywać nowe przepisy BHP dla szkół i placówek. Jedną z wprowadzonych nowości jest obowiązek równomiernego obciążenia uczniów zajęciami w poszczególnych dniach. Sprawdzamy, na czym polega zmiana w przepisach.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.