Jak co roku, do końca marca w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz organy administracji rządowej, wypłacone zostaną tzw. trzynastki. Trzeba jednak pamiętać, że aby otrzymać dodatkowe wynagrodzenie roczne, trzeba spełnić kilka warunków. Sprawdź, kto nie otrzyma trzynastki za 2022 rok.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Nauczyciele, którzy braki udział w kwietniowym strajku musieli liczyć się z potrąceniem części wynagrodzenia. Powstrzymanie się od pracy ma także wpływ na wysokość przysługującej nauczycielowi trzynastki, a w przypadku niektórych nauczycieli konsekwencją będzie całkowity brak dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Sprawdź, co w praktyce oznacza to, że okresu strajku nie można uznać za czas efektywnie przepracowany.
Nie do wszystkich osób zatrudnionych w szkołach i przedszkolach publicznych stosuje się przepisy Karty Nauczyciela. Sprawdź, czy nauczyciel lub pracownik niepedagogiczny zatrudniony w publicznej placówce na podstawie Kodeksu pracy ma szansę na otrzymanie dodatkowego wynagrodzenia rocznego, czyli tzw. trzynastki.
Nauczyciele są w pewnym stopniu uprzywilejowani w nabywaniu prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, ponieważ tylko dla nich przewidziana jest możliwość otrzymania trzynastki, niezależnie od okresu przepracowanego, gdy zostaną zatrudnieni zgodnie z organizacją pracy szkoły. Dowiedz się, jak rozumieć ten zwrot oraz upewnij się, czy otrzymasz trzynastkę za 2018 r.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Trzynastka dla pracowników oświaty za 2017 r. – nowe zasady”. Szkolenie polecają Portal Oświatowy oraz ePedagogika.pl. Rozwiej swoje wątpliwości związane z przyznawaniem i wypłacaniem trzynastek – zapraszamy do udziału w szkoleniu online.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.