W wystąpieniu skierowanym do Ministra Edukacji Narodowej Rzecznik Praw Dziecka zwrócił uwagę na problemy uczniów klas siódmych w związku z reformą edukacji.
Szkoły i przedszkola muszą dostosować swoje dotychczasowe statuty do nowych przepisów do 30 listopada br. Obejrzyj e-szkolenie, żeby dowiedzieć się, jak zaktualizować statut szkoły publicznej na rok 2017/2018 – krok po kroku.
Ruch kadrowy w placówce oświatowej oznacza często poważne zmiany dla pedagogów, takie jak przeniesienie w stan nieczynny, zmianę wymiaru zatrudnienia czy nawet zwolnienia. Są jednak pewne rozwiązania kadrowe, które pozwolą nauczycielom przeczekać trudny okres reformy oświaty. Podczas warsztatu online radca prawny przeanalizuje najnowsze przepisy oświatowe i zaproponuje najlepsze rozwiązania kadrowe z punktu widzenia nauczycieli.
Omawiamy, co jest ważne we współpracy nauczyciela wspomagającego i nauczycieli przedmiotowców, publikujemy kolejne wzory IPET oraz artykuły na temat rozwoju emocjonalno-społecznego uczniów, poszerzamy bazę kart pracy na zajęcia specjalistyczne... Dodatkowo omawiamy zmiany w Karcie Nauczyciela, które weszły w życie od nowego roku i które jeszcze przed nami!
Wielu nauczycieli zastanawia się czy nowe przepisy prawa oświatowego, które wyłączają stosowanie niektórych regulacji Karty Nauczyciela na czas reformy oświaty, ingerują także w zasady udzielania urlopu dla poratowania zdrowia. Odpowiedź brzmi nie, przy czym trzeba pamiętać, że złożenie wniosku o urlop, czy też przebywanie na tym urlopie, nie uchroni nauczyciela przed decyzjami kadrowymi dyrektora.
Spis treści
Wrzesień przyniesie wiele zmian w pracy szkoły. Sprawdź, co czeka nauczycieli i uczniów w nowym roku szkolnym.
Spis treści:
Podczas szkolenia radca prawny i ekspert Portalu Oświatowego Michał Kowalski analizuje najnowsze przepisy kadrowe wprowadzone w związku z reformą oświaty. Wskazuje zarówno rozwiązania tymczasowe, zaplanowane na czas wdrażania reformy, jak i zmiany w Karcie Nauczyciela, które mają obowiązywać już na stałe.
Poznaj rozwiązania kadrowe, które pozwolą nauczycielom przeczekać trudny okres reformy oświaty. Dowiedz się więcej o przeniesieniu w stan nieczynny lub czasowym obniżeniu wymiaru zatrudnienia ze względu na zmiany organizacyjne.
Dariusz Dwojewski, Małgorzata Celuch, Dariusz Skrzyński
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.