Nie ulega wątpliwości, że rodzice chcą mieć wpływ na to, kto prowadzi zajęcia z ich dziećmi. Zdarza się, że rada rodziców oczekuje konsultacji w sprawie zatrudnienia nauczycieli i specjalistów. Tym bardziej pożądane jest informowanie o planach dotyczących zmiany nauczycieli prowadzących lekcje w poszczególnych oddziałach. Sprawdź, czy dyrektor szkoły ma obowiązek informowania rady rodziców o zmianie nauczyciela.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Pobierz wzór przykład preliminarza wydatków rady rodziców.
Pobierz wzór przykładu regulaminu zarządzania finansami rady rodziców.
Szkolenie ma na celu wesprzeć nauczycieli we współpracy z rodzicami uczniów. Po jego zakończeniu wychowawcy powinni znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:
Współcześnie kładzie się ogromny nacisk na wielopłaszczyznową współpracę rodziców ze szkołą oraz poszczególnymi nauczycielami, obejmującą różne obszary szkolnej codzienności. Istnieje kilka sposobów i form współpracy szkoły z rodzicami, a każdy z nich prowadzi do uzyskania pewnych efektów. Celem artykułu jest przybliżenie różnorodnych form współpracy obu podmiotów.
Komitet rodzicielski to dokument pozwalający uporządkować informacje dotyczące klasowego oddziału rady rodziców.
Jedną z kompetencji rady rodziców jest uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego. O ile realizacja tego zadania w szkole publicznej nie budzi wątpliwości, o tyle problem pojawia się w szkołach niepublicznych, w których nie działa rada rodziców. Który organ w takim przypadku odpowiada za uchwalenie programu?
Sprawdź, czy w szkole można zorganizować kiermasz ozdób świątecznych i upominków wykonanych przez uczniów i czyja zgoda jest potrzebna do organizacji kiermaszu. Przeczytaj kompleksowe opracowanie na temat organizowania kiermaszu świątecznego w szkole:
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.